Bitcoin Ajandası

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri Tavsiyelerde Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri Tavsiyelerde Bulundu!

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri Tavsiyelerde Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
56 0

12 yaşındaki NFT ve kripto para milyoneri Benyamin Ahmed, “Bir JPEG’e bu kadar çok para harcamaya istekli olmasına anında hayran oldum” diyor.

12 yaşındaki NFT ve kripto para milyoneri Benyamin Ahmed küçük yaştan beri kodlama öğrenmesiyle ilgi odağı olmuştu. Bunun haricinde NFT’lerin nasıl yapıldığını ve bunların nasıl alınıp satıldığını da araştırmaya başladı. Benyamin, online pazar yeri olan OpenSea üzerinden satmak için uğraştığı 40 Minecraft temalı karakterden oluşan bir NFT koleksiyonu için adım atmıştı. Ne yazık ki, bu ilk girişimde başarısı olsa da Benyamin, deneyimin kendisine NFT alanı ve OpenSea’nin nasıl çalıştığı hakkında çok şey öğrettiğini söyledi. Yine de büyük çıkışını ise ‘Weird Whales’ NFT’lerinin lansmanı ile elde ederek adım attı.

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri
12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyoneri

Kuzey Londra üzerinden Benyamin, Twitter üzerinden NFT’lerle ilgilenme aşamasında bir radyologla nasıl karşılaştığını anlatarak kendini ifade etti. Kendisiyle pikselli balinalar çevresindeyken olan temalı kendi NFT koleksiyonunu oluşturmasına izin veren bir senaryo paylaştı:

“Bunu nasıl yapabildiğime dair Twitter’da bir konu açtım ve sadece 50 takipçim olmasına rağmen konu havaya uçtu, viral oldu. Sanırım belki de tanıştığım bu radyolog gibi büyük NFT influencer’lar onu retweetledi ve birçok insan bu balinaları satın aldı, onları Twitter’da gösterdi ve insanlar hikayemle bağlantı kurdu.”

İlk Satış Dokuz Saat İçinde Tükendi

İlk satış dokuz saat içinde tükenmeye uğradı. Bunun üzerine de Benyamin’e 160 bin dolar (118,91 bin sterlin) kalmasıyla daha çok ön plana çıktı. Şu an için ise banka hesabı yok ve tüm geliri kripto para biriminde tutmakta. Benyamin şu ana kadar NFT’lerde ve kripto yatırımlarında 1 milyon doların (740 bin sterlin) üzerinde para kazanması üzerine Benyamin’e kodlamayı öğreten babası Imran Ahmed, bunu “en büyük koşuşturmalardan biri” olarak nitelendiriyor. Imran Ahmed:

“Benden biraz bilgi aldı, sonra gitti ve OpenSea’yi bizzat dürttü ve sonra Güney Afrika’dan bu radyologla tanıştı. O benim arkadaşım değil, onunla ancak koleksiyon viral hale geldikten ve çok para kazandıktan sonra tanıştım” açıklamasını yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir