1,9 Trilyon Dolarlık Paket Onaylandı, İmzaya Gidiyor

1,9 Trilyon Dolarlık Paket Onaylandı, İmzaya Gidiyor

Haberler
Mart 11, 2021 tarafından Esra Yılmaz
28
ABD Temsilciler Meclisi’nde geçtiğimiz Çarşamba günü toplamda 1,9 trilyon dolar değerindeki covid 19 yardım paketinin onaylanmasının ardından, başkan Joe Biden’in tasarıyı Cuma günü imzalaması bekleniyor.
1,9 Trilyon Dolarlık Paket Onaylandı, İmzaya Gidiyor

ABD’de Temsilciler Meclisi’nden geçerek onay alan teşvik paketi, Joe Biden’ın imzası ile resmen yürürlüğe girmiş olacak. Teşvik paketinde işsizlik yardımı, doğrudan ödeme, vergi kredisi genişlemeleri, aşı dağıtım fonları ve yerel ile eyalet yönetimlerini kapsıyor. Tüm bu faktörleri içeren yardım paketi, Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi’nden geçer oyu alarak onaylandı. ABD tarihinin gelmiş geçmiş en büyük teşvik paketlerinden biri olan 1,9 trilyon dolarlık paket, yeni Başkan Joe Biden’in imzasına kaldı. Beyaz Saray’a gönderilmesinin ardından Cuma günü imzalanması beklenen teşvik paketi ile, Biden ilk büyük yasama maddesini kontrol etmiş olacak.

1,9 Trilyon Dolarlık Paket Onaylandı, İmzaya Gidiyor
1,9 Trilyon Dolarlık Paket Onaylandı, İmzaya Gidiyor

İkiye Bölündü

Teşvik paketi ile ilgili onay alınmasına rağmen tartışmalar devam ederken, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler de konuyla ilgili olarak farklı fikirlere sahip durumdalar. Demokratlar, paketin hane halkının salgın sürecini en sağlıklı şekilde atlatması adına yeterli olduğunu düşünürken Cumhuriyetçiler ise bahsi geçen miktarın çok yüksek rakamlar barındırdığını savunuyor.

Bitcoin ve Altın Piyasasına Can Olacak

Teşvik paketinin onaylanması ile beraber, Joe Biden’in imzasının ardından paketin kripto para ve altın dünyasına da olumlu yansıyacağı düşünülüyor. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aktaran uzmanlar ve analistler, bu paketin altın ve Bitcoin fiyatlarında doğrudan artışı getireceğini dile getiriyor. Uzmanlar, piyasaya daha fazla sürülecek olan dolar ile beraber, iki alanda da fiyatların can suyu bulmasını tahmin ediyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle