Bitcoin Ajandası

2 Önemli Bitcoin Borsası İşlemleri Askıya Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 2 Önemli Bitcoin Borsası İşlemleri Askıya Aldı!

2 Önemli Bitcoin Borsası İşlemleri Askıya Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Hindistan’da faaliyet gösteren en büyük iki Bitcoin borsası para çekme işlemlerini durduğunu açıkladı. Bu durum yatırımcılar açısından hoş karşılanmazken, alınan bu kararın nedeniyse merak konusu oldu.

2 Bitcoin Borsasında Varlıklara Erişim Engellendi

2 Bitcoin Borsasında Varlıklara Erişim Engellendi
2 Bitcoin Borsasında Varlıklara Erişim Engellendi

Ülkede adı geçen iki Bitcoin ve altcoin borsası hakkında konuşulan çeşitli spekülasyonlar bulunuyor. Elde edilen bilgilere göre borsalar kullanıcılarının işlem yapmasını engelliyor. Birçok yatırımcı ve uzman bu durumun mantıklı bir nedeni olmadığını düşünüyor. CoinDCX ve Coinswitch Kuber adındaki bu iki borsa, farklı kripto borsalarının da aynı eylemde bulunduğu dönemde bu tür bir adım attı. Yaşanan bu olumsuz gelişme spekülasyonların artmasına neden olurken, söz konusu iki borsa da endişeleri yatıştırabilmek adına bir adım attı.

Açıklamaya Göre KYC Protokolleri Güçlendiriliyor

CoinDCX, daha önce gerçekleştirilen bir duyuruyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak borsanın bu işlemi, müşterileri tanıma protokolünü daha güçlü ve güvenli hale getirebilmek adına gerçekleştirdiğini söyledi. Fakat bu açıklama kullanıcıları pek de tatmin etmiş gibi görünmüyor.

Bir taraftan borsa düzenleme ayak uydurabilmek adına çalışmalar yürütüldüğünü söylerken, diğer taraftan müşterilerin kripto varlıklarına erişimi mümkün kılınmıyor. Bu durum akıllara “Not your keys, not your coins” sözünü getirirken, buna göre kripto para sahipleri varlığını kendisi değil de borsa tuttuğunda, varlıkların borsaya ait olduğunu gösteriyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir