Bitcoin Ajandası

2 Ünlü Kripto Borsasında Can Sıkıcı Bir Kesinti Yaşandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 2 Ünlü Kripto Borsasında Can Sıkıcı Bir Kesinti Yaşandı!

2 Ünlü Kripto Borsasında Can Sıkıcı Bir Kesinti Yaşandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyaca ünlü iki kripto borsası, geçtiğimiz saatlerde işlemlerinin kesintiye uğradığını açıkladı. OKX ve Gate.io, yaşadığı bazı sorunlar nedeniyle belli bir süre boyunca kullanıcılarına yeteri kadar hızlı hizmet sağlayamadı.

Kripto Borsası Gate.io Node Bakımında

Kripto Borsası Gate.io Node Bakımında
Kripto Borsası Gate.io Node Bakımında

Konuyla alakalı olarak Gate.io tarafında dün (18 Aralık 2022) yapılan açıklamaya göre, platform kullanıcıları üçüncü taraf bir bulut sağlayıcısındaki node bakımları sebebiyle para yatırma ve çekme işlemlerinde son derece yavaş bir hizmetle karşı karşıya kalıyor. Şirket işlemlerin hala devam ettiğini belirtirken, aynı zamanda kullanıcı fonlarının güvende olduğunu da dile getirdi.

Gate.io açıklamalarında, şimdilerde bulut hizmet sağlayıcısının ağ bağlantı durumunu izlediklerini, ağ bağlantısı gelir gelmez işlemlerin yeniden hızlandırılmış olacağını belirtti.

OKX’in Sorunları Daha Kısa Sürdü

Alibaba Cloud Hong Kong IDC Zone C sunucusu çevrimdışı olurken, 7 saati aşkın süre boyunca kurtarılamadı. Bununla beraber On-chain verilerine göre OKX, bu süre zarfı boyunca herhangi bir işlemi doğrulayamadı.

Konuyla alakalı açıklama yapan OKX ise hizmet kesintisi yaşandığını duyururken, sorunun çözümü için Alibaba Cloud ile ortak çalışma yürüttüklerini belirtti. Ayrıca müşteri fonlarının güvende olduğunu ekleyen şirket yetkililer, verilen rahatsızlık nedeniyle de özür diledi.

OKX kripto borsasının işlemleri birkaç saat içerisinde yeniden aktif hale getirilirken, Twitter’da konuşulanlara göre bazı kullanıcılar hala sorun yaşamaya devam ediyor. Kesinti, Alibaba Cloud Hizmetleri’nin ilk Blockchain Node Hizmetini geliştirdiğini açıklamasının ardından kısa süre sonrasında gerçekleşti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir