Bitcoin Ajandası

20 Ocak Bitcoin için Kritik Gün! İnceleme Başlıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 20 Ocak Bitcoin için Kritik Gün! İnceleme Başlıyor!

20 Ocak Bitcoin için Kritik Gün! İnceleme Başlıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Geçtiğimiz yıl içerisinde çeşitli krizler yaşayan Bitcoin madenciliği endüstrisinde, aynı zaman içerisinde birçok ülkenin ilgisini çekmeyi de başarmıştı. Şimdiki zamanda ise Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin bu konuya kayıtsız kalmayacağı anlaşıldı. Şimdi ise 20 Ocak Bitcoin için kritik gün olarak belirlendi. Amerika Birleşik Devletleri özel olarak bu alanla ilgilenmeye başlıyor. 

Kripto madenciliği konusunda yoğun karbon ayak izi nedeniyle ağır tartışmalara konu oldu. En sonunda 20 Ocak tarihini Bitcoin için kritik olarak kripto para madenciliği operasyonlarının maruz kaldığı enerji tüketiminin sonuçlarını araştırmak için ABD’de bir meclis oturumu organize ediliyor.

Bitcoin için Kritik Gün!

Bitcoin için Kritik Gün!
Bitcoin için Kritik Gün!

Gerçek bir zamanda da Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, Meclis Komitesine göre 20 Ocak Perşembe günü konuyla ilgili bir kamuya açık oturum yapacağını ve bu durumun da oldukça kritik olduğunu belirtti.

Detaylara göre elde edilen bilgilerin Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10:30’da hem yüz yüze hem de uzaktan katılımı içeren karma bir duruşma yapacak.

Madencilikle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için: https://bitcoinajandasi.com/kripto-para-nasil-uretilir/

Kripto Para Biriminin Temizlenmesi

Soruşturmalar içerisinde kapsamlı olarak “Kripto Para Biriminin Temizlenmesi: Blockchainlerin Enerji Etkileri” başlığı altında yürütmeye yöneliyor. Özellikle Alt Komite, gelecek dönem içerisinde çevresel zararlar ve kaygılar yaratabilecekleri liderliğiyle blockchainlerin enerji tüketimi hakkında bilgi edinme hususuna önem verdiğini de belirtti. Planlanan gün içerisinde, karma duruşma da YouTube’da canlı yayınlanmaya başlayacak. Amerikan Enerji ve Ticaret Komitesi 1795’te kuruluma girdi ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi ile bağlantılı uzun süredir devam eden bir organizasyon olmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir