Bitcoin Ajandası

2022 Terra Yorumları ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2022 Terra Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2022 Terra Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
51 0

2022 yılında kritik bir büyüme kaydeden Terra, günümüzün en popüler altcoin projelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Piyasalarda LUNA adıyla da bilinen bu proje, her geçen gün daha geniş yatırımcı kitlesine ulaşmayı başarıyor. Günümüzde birçok potansiyel yatırımcı başarılı bir yatırım planı oluşturabilmek için Terra yorumları ve gelecek tahminleri hakkında detaylı araştırmalarda bulunuyor.

Piyasaya sürüldüğü 2019 yılından itibaren önemli bir büyüme ve gelişme kaydeden Terra yorumlarına göre, tüketicilerin ve kripto yatırımcılarının radarına girmiş durumda. Özellikle de işlem gördüğü piyasalarda çizdiği grafikle dikkatleri üzerine toplayan bu altcoin projesi, potansiyel yatırımcılar tarafından detaylı olarak araştırılıyor. Terra yorumları, hangi piyasalarda işlem gördüğü, geleceğine yönelik fiyat tahminleri ve nasıl yükseleceği gibi konular ayrı bir araştırma konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Terra Coin’in işlem gördüğü en büyük piyasaları şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Binance
 • Bitget
 • OKX
 • ByBit
 • Huobi
 • Kraken
 • Kucoin
 • Gate.io
 • Bittrex
 • Bithumb Global

2022 Terra Yorumları ve Geleceği

2022 Terra Yorumları ve Geleceği
2022 Terra Yorumları ve Geleceği

LUNA satın alarak yatırım yapmak isteyenler için önemli bir yere sahip olan Terra yorumları ve geleceğiyle alakalı tahminler, yatırım stratejisinin belirlenmesi konusunda ciddi bir fayda sağlıyor. Yerel tokeni olan LUNA ile yüzde 13000 değer artışı kaydeden Terra, geçtiğimiz yılın en başarılı performans sergileyen altcoini olarak kayda geçti. Üstelik totaldeki kilitli değerde Binance Smart Chain (BSC)’i arkasında bırakarak 17,62 dolarla Ethereum’dan sonra en büyük ikinci proje haline gelmeyi başardı.

Terra yorum ve analizlerine göre kaydedilen bu büyümenin, Terra ağında devamlı olarak merkezsiz uygulama geliştiren topluluk ve projenin ekosistemiyle alakalı olduğu düşünülüyor. Fakat Terra ağı üzerine inşa edilen yüzlerce uygulamadan daha önemlisi, geçtiğimiz yılın başında ekosistemde yalnızca Chai ve Mirror Protocol’ün yer almış olmasıdır. Terra yorum ve analizi doğrultusunda bu detay dahi projenin ne denli büyüme kaydettiğini anlamaya yetiyor.

Terra Coin Fiyat Tahmini ve Yorumları

Az önce de bahsettiğimiz üzere Terra yorum ve analizlerinde 2021 yılına kıyasla projede önemli bir büyüme kaydedildiğini görebilmek mümkündür. Bu durum Terra Coin fiyat tahmini ve yorumları üzerinde olumlu bir etkiye neden olabiliyor. Diğer yandan Terra piyasalardaki yatırım ve ortaklıklarını genişletmeyi sürdürüyor. Bütün bu gelişmeler uzmanların Terra coin fiyat tahmini ve geleceğine yönelik yorumlarını etkileyebiliyor.

Uzman analistlere göre Terra Coin’in geleceği son derece parlak görünüyor. Yakın ve uzak gelecekte Terra’nın değer artışı göstereceğini bekleyen uzmanlar, söz konusu seviyeler hakkında kesin bir rakamdan bahsetmenin mümkün olmadığını da ekliyor.

Terra Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

Kripto para piyasasında oldukça parlak bir gelecek vaat eden Terra Coin, sektördeki birçok analist tarafından yapılan Terra yorum ve analizinde iyi bir yatırım fırsatı olabileceği yönünde değerlendiriliyor. Bu nedenle de piyasalarda işlem görmeye başladığı günden bu yana “Terra Coin en yüksek kaçı gördü?” sorusu ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Genel olarak piyasa verilerini incelediğimizde Terra Coin (LUNA)’in şimdiye kadar kaydettiği en yüksek seviye 1,566.79 TL olarak biliniyor. Bunun aksine tüm zamanların en düşük seviyesi ise 1.86 TL seviyesidir. Terra yorumlarında tüm zamanların en yüksek değeriyle bugünkü değeri kıyaslandığında, yüzde 6,16 oranında değer kaybı yaşadığı görülüyor.

Terra Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Kripto piyasalarında oldukça yeni olan ve buna rağmen kısa sürede geniş bir yatırımcı kitlesi elde etmeyi başaran Terra Coin, birçok tüketicinin de ilgisini çekebiliyor. Piyasaya giriş yaptığı tarihten bu yana büyük ölçüde değer artırdığından, birçok LUNA yatırımcısı ve genel olarak tüketiciler yeni bir yatırım öncesinde Terra Coin Ekşi Sözlük yorumlarını dikkate alıyor. Ekşi Sözlükt’te yer alan güncel Terra yorumlarına birkaç örnek gösterecek olursak:

https://eksisozluk.com/entry/134764081: Bir Ekşi Sözlük yazarı Terra Coin’in Asya’daki en büyük ikinci token konumuna sahip olduğundan bahsediyor. Merkezi olan Güney Kore’de ortalama 200 bin kişinin ödeme yöntemi olarak Terra’yı tercih ettiğinden bahseden yazar, projenin bu denli büyüme kaydetmesinin bir rastlantı olmadığına dikkat çekiyor.

https://eksisozluk.com/entry/134440706: LUNA yatırımcısı olan başka bir Ekşi Sözlük yazarı, elindeki coinlerin çocuğuna miras olarak bırakabileceği kadar değerli olduğundan bahsediyor.

https://eksisozluk.com/entry/134263692: Diğer bir yazarsa geleceğinden umutlu olan Terra için Ethereum’dan sonra gelebilecek en büyük altcoin olduğunu ifade ediyor. 

Terra Coin Twitter Yorumları

En az Ekşi Sözlük yorumları kadar önem verilen Twitter yorumları, birçok yatırımcının stratejisini belirlemesi konusunda yardımcı bir etkendir. Bu nedenle de Terra Coin Twitter yorumları yatırımcılar ve tüketiciler açısından son derece önemlidir. Genel olarak Twitter’da yatırımcıların ve analistlerin Terra yorumlarına bakacak olursak şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • https://twitter.com/TraderMamko/status/1501546825903493126: Terra yatırımcılarına biri Twitter’daki yorumunda Luna’nın formasyonunu tamamladığı düşüncesinden bahsediyor. Bu doğrultuda Bitcoin’den çok daha fazla marj kazandıracağını ve bu nedenle de short hazırlığında olduğunu dile getiriyor.
 • https://twitter.com/Coinbazzzz/status/1501654539077832713: Coinbaz isimli bir Twitter kullanıcısı yorumunda, son günlerde sık paylaşılan haberlerle LUNA’nın patlama hazırlığında olduğunu söylüyor.
 • https://twitter.com/invest_answers/status/1501939949360193537: Yine başka bir Twitter yorumcusuysa Terra’nın yükseliş grafiğini paylaşarak LUNA’nın adeta bir canavar olduğunu ifade ediyor. 

Terra Coin Geleceği 2025

LUNA’nın piyasalarda sergilediği bu olumlu tavrından sonra birçok potansiyel yatırımcı ve tüketici Terra coin geleceği ve yorumlarını merak ediyor.

Krypozeitung Prognose-Algo’ya göre Terra Coin 2025 yılında 246.60 dolar seviyesine ulaşacak.

Diğer yandan uzman analistler önümüzdeki 5 yıl içerisinde LUNA’nın 311.27 dolar düzeyine ulaşabileceğini düşünüyor.

Terra Coin her ne kadar gelecek vaat eden bir yatırım aracı olsa da LUNA yatırımının diğer araçlarda olduğu gibi son derece riskli olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Bu gibi durumlarda piyasa analizlerinin sık sık izlenmesi, uzmanların Terra yorum ve analizlerinin dikkate alınması önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir