Bitcoin Ajandası

Bitmex CEO’su En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitmex CEO’su En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!

Bitmex CEO’su En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

2022 yılında Bitcoin durumunun ne olacağı hakkında analizlerini gerçekleştirmeye başlayan Bitmex, 2022’de 5 ülkenin daha lider kripto para birimini kabul edeceğini söyledi.

Arthur Hayes’in Amerikan makamları ile yaşanılan olayın sonucunda suçlanması ve davasının hala devam etmesi üzeirne BitMEX’te CEO’luk koltuğuna oturan Alexander Hoptner, şirket için resmi sitesinde yazdığı yazıda gündemi değerlendirdi. Gelişmekte olan ülkeler artık farkına vardı diyerek 2022 yılında Bitcoin için daha fazla ilerleme olacağını bildirdi.

En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!

En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!
En Az 5 Ülke 2022 Yılında Bitcoin’i Kabul Edecek!

Bitcoin hamlesinin batı medyasında dikkatini çekmeyi başardığı yazan Hoptner, bunun alay edilecek bir konu değil aksine alkışlanacak bir adım olduğunu belirtti:

“Eleştirmenlerin fark edemediği konu, El Salvador gibi gelişmekte olan ülkelerin, merkezi olmayan dijital paraları ve ödemeleri benimsemede dünyaya öncülük etmeleri… Küresel sistemin onlar için nasıl çalıştığını veya çalışmadığını anlamaları on yıllarını aldı. Bu tür ülkeler artık, vatandaşları üzerinde ciddi sonuçlar doğurabilecek para politikaları kararlarını etkileme konusundaki güçsüzlüklerinin sonuna kadar farkındalar. Parasal sistemin dışında kalmayı seçmiyorlar (hala ABD doları yasallığını koruyor), ancak yeni bir şey denemeyi de es geçmiyorlar. Bu, alay edilmeyi değil, övgüyü hak eden bir gelişme…”

“Bence gelecek yılın sonu gelmeden en az 5 ülke daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edecek. Bunların hepsi de gelişmekte olan ülkeler kategorisindeler… Bence bu ülkeler 2022’de kripto trenine atlayacaklar…”

BitMEX CEO’su ayrıca bu ülkelerin neden Bitcoin’e geçeceğiyle ilgili olarak bazı sebepler öne sürdü ve şunları söyledi:

“Havale avantajları”

“Birçok ülke aslında, dışarıdan gelen paralara muhtaç konumda ekonomisini yürütüyor. Bu nedenle, daha düşük maliyetli transferlere olan ihtiyaç artıyor. Bitcoin’in yasal para ilân edilmesi bu tür ülkelerde yaşayan insanların daha fazla paraya sahip olmasını sağlıyor.”

Enflasyonla Mücadele

“IMF, gelişmekte olan ülkelerde enflasyonun bu yıl %5.4’e ulaşmasını tahmin ediyor. Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzı bunu önlemek için yeterli. Ve bu ülkeler artık bunun farkına varmaya başladılar. Dünya liderleri artık yenilikçi ve ilerici olmak istiyorlar. Gençler onlardan bunu talep ediyor. Bu yüzden Bukele’yi talip edeceklerini, onu örnek alacaklarını düşünüyorum.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir