Bitcoin Ajandası

2023 Cosmos Yorumlari ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Cosmos Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Cosmos Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Cosmos yorumları ve gelecek tahminlerine geçmeden önce ATOM’dan ve projenin özelliklerinden bahsedelim. Cosmos Coin, başka bir değişle ATOM, blok zinciri iletişim protokolü olan IBC ve Kaliforniya merkezli şirket Tendermint tarafından ortak olarak geliştirilen bir projedir. Yeni nesil teknolojiyle geliştirilen bu kripto para birimi, blokchain açısından aynı zamanda farklı bir eko sistem olarak da ifade edilebilir. Temelde kripto para birimlerini ayırmak yerine her birini bir araya getirerek çalışmayı amaçlayan Cosmos kalabalıklar arasında ön plana çıkmayı başaran tek proje olarak dikkat çekiyor.

Cosmos Yorumları ve Fiyat Tahmini

Cosmos Yorumlari ve Fiyat Tahmini
Cosmos Yorumları ve Fiyat Tahmini

Piyasada göstermiş olduğu performansı ve projenin sahip olduğu özellikleriyle yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran Cosmos (ATOM), genel itibariyle fiyatı ve geleceği konusunda merak uyandıran bir yatırım aracıdır. Uzmanların Cosmos yorumları ve fiyat tahmini uzun vadede yatırımcılar açısından önemli bir faktördür. Çünkü bu tür uzman analizleri ve yorumları sayesinde birçok yatırımcısı kendisi için uygun ve doğru bir strateji belirleyerek yatırım yapabilme, kazanç sağlayabilme imkanı elde edebilir.

Merak edenler için piyasadaki uzmanların Cosmos yorumları genellikle olumlu yönde seyrediyor.  Özellikle de önümüzdeki 5 ya da 10 yıl sonrakini durumunu merak eden yatırımcılar için uzmanların en dikkat çeken ve gerçekleşmesi beklenen tahminlerini derleyerek okuyucularımıza sunduk. Cosmos yorumları, gelecek ve fiyat tahminleri şu şekildedir:

Cosmos Geleceği

Kripto para piyasası genel olarak pek çok farklı riski barındırdığından, diğer birçok dijital varlık gibi Cosmos da riskli bir araç olarak değerlendirilir. Fakat yatırımcıların doğru bir strateji belirleyerek planlı yatırım yapması riskleri en aza indirgeyebilmekte hatta büyük ölçüde kazanç elde etmesine olanak sağlayabilmektedir.

Cosmos geleceği parlak olan kripto para birimlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Wallet Investor gibi pek çok büyük analiz şirketi Cosmos Coin’in önümüzdeki dönemlerde büyük ölçüde değer artışı kaydedeceğine dikkat çekiyor.

Cosmos Fiyat Tahmini 2023

Kripto para piyasasında yeni bir dönemin başlayacağına dair bazı sinyaller bulunuyor. Cosmos Coin’in (ATOM) uzun vadede fiyatının yükseliş göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bunun nedeni olarak da ATOM’un piyasalarda çok daha fazla dikkat çekeceğine dair iyimser bir yaklaşımın olması gösteriliyor. Uzmanlara göre Cosmos fiyatı, içerisinde bulunduğumuz 2023 yılını ortalama olarak 20,58 dolar, minimum olarak da 19,86 dolarla kapatabilir. Ayrıca maksimum fiyatın 23,56 dolar civarında olması bekleniyor.

Cosmos Fiyat Tahmini 2024

2024 yılı için Cosmos yorumları ve fiyat tahmini, yatırımcılar ve ağ geliştiricilerinin gösterdiği çabayla artış göstereceği yönündedir. Bu durumda yukarı yönlü bir seyir bekleyen uzmanlar, yılsonunda ATOM fiyatının 94,97 dolar seviyesinde olacağını öngörüyor. Diğer taraftan ortalama olarak beklenen fiyat 79,48 dolar ila 82,34 dolar arasıdır.

Cosmos Fiyat Tahmini 2025

Gereksinimlerinin karşılanması halinde finansal kuruluşlarla gerçekleştirilen işbirlikleri sayesinde 2025’te 100 dolar bandını aşabilir. Bu durumda uzmanların Cosmos fiyat tahmini en fazla 140,44 dolar olurken, ortalama beklentiyse 121,96 dolar seviyesidir.

Cosmos Fiyat Tahmini 2030

Uzun vadede yatırım düşünenler için 2030 yılı fiyat tahminleri de önem teşkil ediyor. Pek çok farklı etkene bağlı olarak daha fazla yatırımcının ATOM’a yatırım yapması halinde fiyatın yükseliş eğilimini sürdürmesi bekleniyor. 8 yıl sonrası için uzmanların tahminleri ATOM fiyatının ortalama 800 doları bulması yönünde. 2030 yılında en fazla 916,07 dolar olacağını düşünen uzmanlar, en düşük seviye olarak da 785,87 dolara işaret ediyor. 

Cosmos Ekşi Sözlük Yorumları

Yatırımcılar açısından Cosmos yorumlarında en az uzmanlar kadar kullanıcılarının ve sektörle alakalı olanların da düşünceleri önemlidir. Bu gibi durumlarda potansiyel yatırımcılar Ekşi Sözlük yorumlarını incelemeye almaktadır. Genel olarak baktığımızda Cosmos Ekşi Sözlük yorumlarından birkaç örnek gösterecek olursak;

 • https://eksisozluk.com/entry/133113998: Bir Ekşi Sözlük yazarı Cosmos’un en sevdiği projelerden biri olduğunu ifade ederek, ilerde büyük ölçüde kazanç sağlayacağını beklediğinden bahsediyor.
 • https://eksisozluk.com/entry/118309964: Başka bir Ekşi Sözlük yazarıysa son günlerde çizdiği yükseliş trendine dikkat çekerek ilerleyen dönemlerde yatırımcılarına çok fazla kar ettirecek bir dijital varlık olduğundan bahsediyor.

Cosmos Hangi Borsalarda Var?

Son günlerde piyasalar çizmiş olduğu yeşil renkli grafikle Kripto para piyasasında önemli bir yer edinmeyi başaran ve yatırımcıların dikkatini çeken Cosmos (ATOM), günümüzde birçok farklı piyasada yer alır. Bu piyasaların en bilindik olanlarıysa şunlardır:

 • Binance
 • KuCoin
 • Kraken
 • Huobi Global
 • Coinbase Exchange
 • Bybit
 • Coinone
 • Gate.io
 • OKEx

Bu gibi sektörün en büyük ve en önemli piyasaları üzerinden ATOM satın alabilmek ve çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir