Bitcoin Ajandası

2023 Dai Yorumlari ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Dai Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Dai Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Herhangi bir merkezi ya da tarafı olmayan, teminat destekli bir kripto para birimi olarak ifade edilen DAİ, son dönemlerde piyasalarda göstermiş olduğu seyriyle birçok yatırımcının radarına girmiştir. Bu nedenle de potansiyel yatırımcıların büyük çoğunluğu gelecekte DAİ Coin’i nelerin beklediğini, hangi seviyelerden işlem görebileceğini, yatırımcısına ne kadar kazandırabileceğini ve DAİ yorumları hakkında araştırmalarda bulunur. Bu gibi durumlarda uzmanlar kesin kanılarda bulunamasa da ortalama tahminlerinden ve öngörülerinden bahsedebilir. İşte uzmanların DAİ yorumları ve gelecek tahminleri…

DAİ Yorumları ve Geleceği

DAİ Yorumları ve Geleceği
DAİ Yorumları ve Geleceği

Tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran kripto dünyasında her gün yeni bir isimler karşılaşmak mümkündür. Bu isimlerden biri de DAİ Coin’dir. Piyasalarda alım satım işlemleri gerçekleştiren birçok tüketici, ilk kez karşılaştığı DAİ coin hakkında merak ettiği soruları yanıt arayabilir.

DAİ, Maker Protokolü tarafından üyelerine özel olarak geliştirilen yerel token olarak ifade edilir. Protokol, topluluk üyeleri için Maker Yönetimi’nin onay verdiği teminat varlıkları aracılığıyla DAİ üretmesine imkân tanır. Hiper enflasyon karşısında son derece dirençli olan DAİ, tüm tüketicilere her alanda ekonomik özgürlük fırsatı sunar. Ethereum blok zinciri destekli olması sebebiyle kullanımı son derece kolaydır. Üstelik DAİ yorumları ve geleceği parlak olduğundan iyi bir yatırım aracı olarak da değerlendirilebilir.

DAİ Fiyat Tahmini 2023

1 Amerikan dolarına sabitlenen DAİ geleceği hakkında çok fazla şeyden bahsetmek mümkün değildir. Geçmiş verileri ve haftalık bazdaki grafiği göz önünde bulundurulduğunda ilerleyen süreçler yükseliş eğilimi göstermesi beklenen DAİ Coin’in, yatırımcısını memnun edebileceği düşünülüyor.

Özellikle de bazı uzmanlara göre 2023 yılında yükseliş gösteren en başarılı kripto para birimlerinden biri olan DAI için gelecek beklentileri son derece yüksek görünüyor. 2023 DAI fiyat tahmini minimum1,20 dolar seviyesinde olurken, maksimum olarak 1,50 dolar seviyesinden işlem görmesi bekleniyor.

Diğer yandan uzmanlara göre bu bekleyiş kademeli bir şekilde gerçekleşecek. Ortalama beklenti 1,40 dolar seviyesi olurken, bu tahmin son derece iddialı olarak kabul ediliyor. Fakat öngörülen iş ortaklıkları ve gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda imkansız değil.

DAİ Gelecek Tahminleri

DAİ yorumları ve geleceği son derece parlak olan kripto para birimlerinden biri olarak değerlendirilir. Hızlı bir büyüme kaydeden Maker Projesi sayesinde yaygın bir kullanım ağına sahip olan bu token, gelecek tahminleriyle yatırımcıların ilgisini çekebilir.

Arkasındaki profesyonel ekip, sağlam projeyle daha fazla ortaklık edinen DAİ Coin için geleceğine yönelik herhangi bir fiyat tahmininde bulunmak oldukça güçtür. Kripto piyasalarında projenin başarışı bir şekilde gerçekleştirilmesiyle beraber DAİ talebinde önemli ölçüde artış yaşanması ve dolayısıyla DAİ Coin’in de değer kazanması yönünde beklentiler mevcuttur.  

DAİ Coin Nedir? Kurucusu Kimdir?

Projenin detaylarını merak edenler için DAİ Coin’den ve kurucusundan bahsedebiliriz. MakerDAO isimli merkezi bulunmayan özerk bir organizasyon ve Maker protokolü tarafından geliştirilen DAİ, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir stablecoin olarak bilinir. Başka bir değişle sabit bir kripto para biri olarak ifade edilebilir.

DAİ fiyatı 1 Amerikan dolarına sabitlenmiştir. Buna göre her bir DAİ token üretiminde akıllı sözleşmelerin kontrol altında tuttuğu kasalara çeşitli kripto paraların oluşturduğu teminat miktarı aktarılır. 

İki farklı versiyona sahip olan DAİ, çok teminatlı ve tek teminatlı olarak iki farklı türe ayrılmaktadır. Her ikisi arasındaki farkın anlaşılması yatırımcı açısından son derece önemli olurken, sıkça kullanılan Çok Teminatlı DAİ 2019 Kasım döneminde piyasalarda işlem görmeye başlamıştır.

DAİ, herhangi bir kurum ya da kurucu ortağı bulunmayan bir token olmasıyla dikkat çeker. DAİ yorumlarına baktığımızda bu durum bir avantaj olarak değerlendirirken, sistemin temelini oluşturan yazılımın tasarımı ve yeni token üretimi genellikle MakerDAO ile Maker Protokolü’nün denetimine tabidir.

DAİ Coin’in bağlı olduğu bu otonom organizasyon, Maker yönetişim tokenlerine sahip olanlar tarafından demokratik olarak yönetilir. MKT tokeni olan topluluk üyeleri DAİ’nin, MakerDAO’nun ve Protokol’ün geliştirilmesi konusunda elindeki token miktarınca oy kullanabilir.

DAİ Coin’i Farklı Kılan Nedir?

DAİ yorumları ve gelecek tahminlerinin dışında bu tokeni diğerlerinden farklı kılan özellikleri de sıklıkla merak edilir. DAİ Coin’in sunmuş olduğu en önemli avantajı ABD dolarına yumuşak bir şekilde sabitlenmiş olmasıdır.

Kripto piyasası, başta Bitcoin olmak üzere birçok büyük kripto parada dahi pek çok kez fiyat dalgalanmalarına maruz kalabilir. DAI bu gibi yatırım araçları arasında güvenli bir liman olarak değerlendirilir. Diğerlerine kıyasla fiyatı kısmen de olsa sabit olurken, genellikle Dolar ve Euro gibi geleneksel para birimleri baz alınabilir. Bu gibi özellikler DAİ Coin’i diğerinden farklı kılar. 

DAİ Coin Hangi Borsalarda Var?

DAİ yorumlarından sonra merak edilen başka bir konu da hangi borsalarda işlem gördüğüdür. DAİ Coin’in işlem gördüğü birkaç borsaya örnek gösterebiliriz:

 • Uniswap
 • Compound
 • Binance
 • Coinbase Pro
 • OKEx
 • HitBTC
 • Gemini
 • Kraken
 • FTX
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Gate.io
 • BitFinex
 • Bitstamps
 • Huobi Global

Söz konusu bu borsalar piyasanın en büyük ve güvenilir borsalarıdır. Üstelik bu piyasalar üzerinden DAİ coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir