Bitcoin Ajandası

2023 Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para piyasasında son derece yeni olmasına rağmen sahip olduğu potansiyeli ve sergilediği performansıyla dikkat çeken Polkadot (DOT), yatırımcıların, uzmanların, analistlerin ve tüketicilerin adından sıklıkla bahsettiği kripto para birimlerinden biridir. Günümüzde birçok insan yeni bir yatırım aracı olarak DOT tercih ederken, bu doğrultuda Polkadot yorumları ve analizleri önemli bir kılavuz olarak kabul edilir.

Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri
Polkadot Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Piyasa sıralamasında 12’nci sıranın sahibi olan Polkadot, açık kaynaklı, çoklu bir zincirleme protokolü olarak bilinir. Tokenlerin dışında sıradan bir dijital varlık ya da verinin diğer ağlar arasında etkileşimini kolaylaştıran bu protokol, sahip olduğu bu özelliği sayesinde çok çeşitli blok zinciri yapılarının bir arada çalışmasını sağlayabilir. Bu nedenle de kripto para piyasalarında önemli bir yere sahip olurken gerek yatırımcılar gerekse tüketiciler açısından Polkadot yorumları ve geleceğine yönelik beklentileri bir araştırma konusu olarak karşımıza çıkabilir.

Polkadot yorumları ve analizleri çoğu zaman kripto piyasalarıyla yakından ilgilenen insanlar açısından önem teşkil eder. Genel olarak kripto para uzmanlarının yorumlarından bahsedecek olursak; birçok Uzman Polkadot boğasının 2022 yılı boyunca süreceğine kesin gözle bakıyor. Her ne kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla ciddi bir değer kaybı yaşasa da uzmanlar DOT Coin’in yeniden değer kazanabileceğini ve uzun vadede yatırımcısına kazandırabileceğini savunuyor.

Investor Place Polkadot Yorumları 2023

Investor Placce uzmanlarının Polkadot yorumları birçok yatırımcı tarafından merak ediyor. Şirket analistlerine göre DOT Coin 2022 yılında ciddi ölçüde değer kaybı yaşarken, projenin altında yatan teknolojiyse güçlü olmaya devam ediyor. Son zamanlarda güçlü bir kurumsal ilgi toplamaya başlayan Polkadot, Avrupa’nın en büyük Telekom işletmesi olan Deutsch Telekom, geçtiğimiz yılın (2022) sonuna doğru büyük ölçüde DOT Coin satın aldı. Bu türden kurumsal benimsemelerin blok zinciri teknolojisinin yaygın olarak kabul edildiğini ve gerçek dünya açısından devrim niteliği taşıdığını söyleyen uzmanlar, buna rağmen DOT Coin’in 2023 yılında önemli bir darbe aldığını da ekledi.

Şirket analistlerine göre diğer varlıklar gibi Polkadot da darbe almış olmasına rağmen benimsemenin uzun vadede devam edeceğine dair güçlü göstergeler bulunuyor. Üstelik belirtesin şu anki fiyatıyla (27 Şubat 2023 itibariyle 6,62 dolar seviyesinden işlem görüyor) yukarı yönlü bir seyir izleyeceği de düşünülüyor.

Coin Price Forecast Polkadot Yorumları 2023

Kripto para sektörünün en önemli analiz şirketlerinden biri olan Coin Price Forecast analistlerinin Polkadot fiyat tahminleri de yine yükseliş yönünde seyrediyor. Polkadot gelecek tahminlerinde olumlamalardan bahseden analistler, DOT Coin’in piyasada işlem görmeye başladığı günden kısa sürede sergilediği yükseliş performansını, 2023 yılı için de bekliyor. Coin Price Forecast analistlerine göre Polkadot 2023 yılı süresince 26,02 dolar seviyesine ulaşabilme potansiyeline sahip.

CryptoNewsZ Polkadot Yorumları 2022

Polkadot gelecek tahminlerine önem verilen analist şirketlerinden bir diğeri de CryptoNewsZ şirketidir. CryptoNewsZ analistleri de yine Polkadot’un geleceğinde umut vaat eden bir yatırım aracı olduğunu savunuyor. DOT Coin’e iyimser bir bakış açısıyla yaklaşan şirket analistleri 2023’nin ilk 6 ayında Polkadot fiyatının büyük ölçüde yükseliş yaşamasını bekliyor.

Uzmanların tüm bu yorumlarını göz önünde bulundurarak genel bir değerlendirmede bulunmak gerekirse; Polkadot açısından geleceğinin son derece olumlu olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Uzmanların Polkadot yorumlarına göre geçtiğimiz yıl boğa piyasasına giren Polkadot, 2023 yılında da aynı performansı sergileyebilir. Üstelik kripto piyasalarında birçok uzman analist, Polkadot fiyatının yıl sonuna kadar 20 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını bekliyor.

Polkadot Projesinin Kurucusu Kimdir?

Tümüyle işlevsel ve kullanıcı dostu olarak geliştirilen Polkadot’un kurucusu İsviçre merkezli bir vakıf olarak tanınan Web3 Foundation’dır. Merkezi olmayan bir ağ sunan ve açık kaynaklı olarak geliştilen projenin mimarları ise Dr. Gavin Wood, Peter Czaban ve Robert Habermeier olarak bilinir.

Web3 Foundation vakfının başkanı olan Dr. Gavin Wood, ayrıca ETH’nin kurucu ortağı, Solidity dilinin geliştiricisi ve Parity Technologies şirketinin kurucu ismi olarak da bilinir.

Robert Habermeier, Thiel bursu kazanmış son derece başarılı bir blok zinciri ve kriptografisi araştırmacısı olarak tanınır. Ayrıca yazılım geliştiricisi olarak da faaliyet gösterir.

Polkadot protokolünün son geliştirici ismi Peter Czaban ise Web3 Foundation vakfının CTO’sudur. Finans teknolojileri konusunda son derece başarılı bir isim olan Czaban, yeni nesil dağıtık teknolojilerin geliştirilmesi konusunda da önemli çalışmalar yürütüyor.

Polkadot’u Farklı Kılan Nedir?

Polkadot geleceği ve analizlerinin dışında protokolü ve yerel tokeni olan DOT Coin’i farklı kılan şeyin ne olduğu da sıklıkla merak edilen bir konudur. Polkadot’u farklı kılan özelliklerini şu şekilde açıklayabiliriz:

Parçalara ayrılmış çoklu blok zinciri olan Polkadot, birden fazla zincir üzerinde pek çok işlemi eş zamanlı olarak paralel bir şekilde gerçekleştirebilir. Sahip olduğu paralel işlem potansiyeli ölçeklenebilir oluşunu da büyük ölçüde artırır.

Özelleştirilen blok zinciri ağları Polkadot ile oldukça kısa sürede bağlantı kurabilir. Üstelik Substrate standardıyla ağların geliştirilebilmesi son derece kolay ve hızlı olabilir.

Polkadot ağı esnek ve uyarlanabilir bir yapıya sahiptir. Kullanıcıların akıllı cep telefonu gibi cihazlar üzerinden paylaşım yapmasına olanak tanır.

Polkadot ağında güvenliği üst düzeye çıkaran son derece gelişmiş kullanıcı dostu bir yönetişim sistemi bulunuyor. Bu sayede topluluk tarafından blok zincir ağının yönetişim gereksinimleri ve değişen şartlar göz önünde bulundurularak özelleştirme çalışmaları yapılabilir.

Polkadot Hangi Borsalarda Var?

Polkadot geleceği, fiyat tahminleri ve protokolün farklılıkları dışında merak edilen başka bir konu da hangi borsalarda işlem gördüğüdür. Polkadot’un işlem gördüğü birçok farklı piyasa bulunurken, bunlardan en önemli ve en büyük olanları şunlardır:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Gate.io
 • FTX
 • ByBit
 • Bitfinex
 • Bithumb
 • Kraken
 • Huobi Global
 • OKX

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir