Bitcoin Ajandası

2023 Polygon Yorumlari ve Gelecek Tahminleri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. 2023 Polygon Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Polygon Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ethereum ağında çalışan trader ve geliştiriciler açısından önem teşkil eden Polygon (MATIC), kripto para piyasasına ciddi ölçüde kolaylıklar sağlayabiliyor. Bu nedenle de hem tüketicilerin hem de genel olarak kripto piyasalarının dikkatini çeken altcoinlerden Polygon, gelecekte yatırımcılarına neler vaat ettiği, piyasalarda nasıl bir seyir sürdüreceği gibi konularda sıklıkla araştırılabiliyor. Herhangi bir tüketicinin iyi bir yatırım strateji belirleyebilmesi adına Polygon yorumları ve analizleri son derece önemli olurken, uzmanların yakın ve uzak gelecekte Polygon (MATIC) hakkındaki öngörülerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Polygon Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Polygon Yorumları ve Gelecek Tahminleri
Polygon Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Kripto para piyasalarında işlem gören altcoinlerin birçoğu, son bir yıl içerisinde ciddi ölçüde değer artışı gerçekleştirdi. Bunun yanında değer kaybı yaşayan altcoinlerin sayısı da oldukça fazla olurken, yaşanan bu fiyat dalgalanmaları yatırımcılarda kafa karışıklığına neden oldu. Polygon yorumları ve piyasa verilerine göre MATIC bir yılda en çok değer kazanan altcoinler arasında yer alırken, yakın ve uzak gelecekte gerçekleşebilecek fiyat tahminleri merak konusu oldu.

Plygon gelecek tahminlerine geçmeden önce platformun kim tarafından kurulduğu, amacının ne olduğu ve ne vaat ettiği gibi konulara değinebiliriz. Ethereum altyapı geliştirme ve ölçeklendirme platformu olarak geliştirilen Polygon, kullanım açısından son derece kolay olmasıyla bilinir. Platformun temel öğesi birden fazla uygulama türleri geliştirmeye olanak sağlayan, esnek bir Polygon SDK olarak ifade edilir.

Polygon’un yerel tokeni MATIC’tir. Ethereum blok zinciriyle ilişkili ERC-20 tokeni olan MATIC hem platformda hem de Polygon pazarında yer alan kullanıcılar açısından ödeme aracı olarak kullanılır.

Coin Price Forecast sitesinin uzun vadeli yatırım tahminlerine göre Polygon fiyatı önümüzdeki yılın ortalarında 3 dolara ulaşacak. 2025 yılının sonunda 5 doları görmesi beklenen Polygon fiyatı, 2027 yılındaysa 3-4 dolar arasında seyredecek. Polygon fiyat tahminleri geçmiş ve mevcut piyasa verilerinin incelenmesiyle elde edilirken, önümüzdeki 5 ve 10 yıl içerisinde Polygon seviyesinin ne olacağı da ayrı bir merak konusu oldu.

Polygon Fiyat Tahmini 2023

Uzun vadeli yatırımlarda MATIC fiyatını tahmin edebilmek için temel analiz esas alınır. DApp’ler ve sabit paraların daha fazla gelişim göstermesi, blok zinciri ağlarının rekabetçi programlanabilir özelliği, lojistik ve depolama imkânı tanıyabilir. Bu durum yatırımcıların dikkatini çekmesi halinde Polygon yorumlarına göre fiyat tahmini 2023 için 2,64 dolar yönündedir. Ayrıca önümüzdeki yıl maksimum 3,09 fiyata ulaşması beklenen Polygon’un en düşük değeriyse 2,55 dolar seviyesidir.

Polygon Fiyat Tahmini 2024

Kripto para piyasasını yönlendiren en önemli şey volatilitedir. Bugünün şartlarında uzun vadeli fiyat tahmininde bulunmak ve takip etmek pek de kolay olmasa da bu gibi durumlarda uzman analistler devreye girer. Uzman analistlerin 2024 yılı için MATIC fiyat tahmini iyi bir boğa koşusunun söz konusu olması halinde 4,36 doların üzerindedir. Uzun vadeli yatırımcıların MATIC’i elinde tutması beklendiğinden 2024 yılı ortalama tahminlerse 3,59 dolar düzeyindedir.

Polygon Fiyat Tahmini 2025

MATIC için pek çok farklı sorunsuz yaklaşımı çeşitli form sitelerinde bulabilmek mümkündür. Bu türden analiz platformunun Polygon yorumlarına göre, MATIC fiyatı uzun süreli olarak sabit kalacak gibi görünüyor. 2025 yılı için MATIC fiyatının en fazla 6,07 dolar seviyesine yükselmesi beklenirken, fiyatın bu denli yükseliş göstermesiyle 5,02 dolar düzeyinde seyredebileceği düşünülüyor.  

Polygon Fiyat Tahmini 2030

Uzun vadeli yatırımcılar açısından 2030 yılı fiyat tahminleri de son derece önemli veriler olarak kabul ediliyor. Son derece büyük bir potansiyel taşıyan Polygon’un diğer blok zinciri ağları arasında daha fazla benimsenmesi ve tercih edilmesi, fiyatın büyük ölçüde yükselmesini sağlayacaktır. Bu durumda 2030 yılı için beklenen maksimum fiyat 37,91 dolar civarıdır. Bu şekilde seyrettiği sürece fiyat aralıklarının bir moda haline gelmesi beklenirken, her şeyin sorunsuz devam etmesi halindeyse 2030 yılının ortalama fiyat tahmini 30,92 dolar düzeyi olacaktır.

Twitter Polygon Yorumları

Potansiyel yatırımcılar Plygon hakkındaki araştırmalarında genel olarak piyasaların ve kullanıcılarının yorumlarını da dikkate alıyor. Bu nedenle Twitter’da yapılan Polygon yorumları son derece önem teşkil ediyor. Kullanıcıların genel yorumlarına birkaç örnek gösterecek olursak:

https://twitter.com/kriptocointr/status/1503496278503825410 Kripto para haberlerini paylaşan bir Twitter kullanıcısı, Polygon’un mevcut piyasalardaki durumunu belirtiyor.

https://twitter.com/coinkamp_/status/1503352672015036416 Başka bir Twitter kullanıcısı Polygon’un daralan üçgen formasyonundan çıkabilmesi için düşüş trendini kırması gerektiğinden bahsediyor.   

https://twitter.com/Babykinc/status/1503658355264425986 Projeyi destekleyen bir Twitter kullanıcısıysa yorumunda Polygon’un son derece başarılı olduğunu ve başarılarını görmekten mutluluk duyacağını aktarıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir