Bitcoin Ajandası

O 3 DeFi Altcoini Dünyaca Ünlü Piyasalara Giriş Yapıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O 3 DeFi Altcoini Dünyaca Ünlü Piyasalara Giriş Yapıyor!

O 3 DeFi Altcoini Dünyaca Ünlü Piyasalara Giriş Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

İngiliz kripto para yatırım şirketi ETC Group, borsalarda işlem gören 3 farklı ürünü piyasaya sürdü. Bu yeni yatırım araçları dünyaca ünlü borsalar olan Frankfurtlu Deutsche Boerse ve Zürihli SIX Swiss Exchange’de kullanıma sunuldu. İşte söz konusu 3 DeFi altcoini ve haberin detayları…

3 DeFi Altcoini İçin ETP Piyasaya Sürüldü!

3 DeFi Altcoini İçin ETP Piyasaya Sürüldü!
3 DeFi Altcoini İçin ETP Piyasaya Sürüldü!

Kripto borsalarında işlem gören Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) ve Cosmos (ATOM) İngiltere merkezli ETC Grpup tarafından piyasaya sürüldü. Şirket, Physical Avalanche ETP (AVAL), Physical Polygon ETP (MTCE) ve Physcial Cosmos (ATME)’dan oluşan söz konusu 3 ürün, Six Swiss Exchange ve Deutsche Boerse’de totaldeki harcama (TER) yüzde 1,95 oranıyla listelenmiştir.

Piyasaya Sürülen 3 ETP’nin Detayları…

Defi altcoini için piyasaya sürülen ürünlerden AVAL, Avalanche ağında işlem yapabilmek için ihtiyaç duyulan yerel tokenin 720 milyon olarak sınırlandırılan fiyatını izliyor. Avalanche ağı herhangi bir varlık için merkezsiz olarak alım satım yapılabileceği bir platform olma yolunda ilerliyor. ATME bağımsız olarak faaliyet gösteren blok zincirlerini ilişkilendiren merkezsiz bir küresel ağ olan Cosmos’un yerel tokeni ATOM’u izliyor. MTCE ise bir Ethereum side-chain ağı olan Polygon’un yere tokeni MATIC’i izliyor.

Mart ayının başında Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Avrupa’daki ilk metaverse ETF’si olarak bilinen ETC Group Global Metaverse UCITS ETF’sini (METR) piyasaya kazandıran İngiliz kripto yatırım şirketi CEO’su Bradley Duke oldu. Duke konuya ilişkin açıklamalarında yatırımcıların bu 3 DeFi altcoini gibi piyasa değeri yüksek olan araçları cüzdanına ekleme konusuyla daha fazla ilgilendiklerini dile getirdi. Bu ETC’lerin eklenmesiyle alakalı olarak yatırımcılara likidite ve sıkı alım satım marjları kazandırılmasının amaçlandığını, ortakları tarafından desteklenen yüksek kalitede, fiziki olarak desteklenen dijital varlıkların sunulduğunu da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir