Bitcoin Ajandası

Yatırımcıların Dikkatine! 3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yatırımcıların Dikkatine! 3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!

Yatırımcıların Dikkatine! 3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Küçük ölçekli bu yeni altcoinlerin Coinbase listesine eklendiğini duyurmasının ardından altcoinlerin fiyatları beklenmedik şekilde yükseldi.

3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!

3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!
3 Yeni Altcoin Coinbase Listesine Eklendi!

Dünya çapında en büyük kripto borsalarından olan Coinbase, piyasalarda hareketliliğe neden olan bir açıklamada bulundu. Perakende ticaret platformuna 3 yeni altcoin eklediğini duyuran Coinbase, bu altcoinlerin borsada deneysel olarak kullanılacağını belirtti. Bu durum, yeni altcoinlerin listedeki diğer varlıklara nazaran daha çok fiyat dalgalanmaları yaşayacağına ve düşük ticaret hacmine sahip olabileceğine işaret ediyor.

Sektörün öncü ismi olan ABD merkezli platform, odağı iş üzerine olan açık kaynaklı hibrit Blockchain Aergo (AERGO), temelinde spor bulunan NFT pazar yeri Ethernity Chain (ERN) ve merkezsiz finans platformu Status Network (SNT)’ün bundan böyle Coinbase listesinde yer aldığını duyurdu.

Coinbase açıklamalarında şeffaf olabilmek ve yatırımcıların bilinçli hareket etmesine yardımcı olabilmek adına yeni altcoinlerin eklendiğini belirtti. Bu altcoinlerin daha çok platform açısından yeni olan ya da daha büyük pazara nazaran işlem hacmi küçük olan ticari dijital varlıkların “deneysel” olarak etiketlendiğini ifade etti. Şirket yetkilileri yatırımcılara fiyat oynaklıklarının, daha küçük hacim ve bulunabilirlikle alakalı iptal edilen siparişler de dahil olmak üzere çeşitli riskleri taşıdıklarından dolayı bu 3 yeni isme karşı dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Listedeki bu deneysel varlık etiketinin borsadaki alma, satma, elde tutma ya da bu gibi yetenekler üzerinde etkisi olmayacağını da açıklamalarına ekledi.

Eklenen Yeni Altcoinlerden Sonra Coinbase Listesinde Hareketlilik Başladı!

Bu isimlerin Coinbase listesine eklendiğinin duyurulmasının ardından altcoinlerde ciddi bir yükselişe rastlandı. Yapılan bu duyurunun etkisiyle AERGO yüzde 12, Status Network yüzde 20,5 oranında yükseliş kaydetti. Ayrıca Ethernity Chain de beklenmedik bir sıçrama yaşandı. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir