Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasalarında 380 Milyon Dolarlık Likidasyon Gerçekleşti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasalarında 380 Milyon Dolarlık Likidasyon Gerçekleşti!

Kripto Piyasalarında 380 Milyon Dolarlık Likidasyon Gerçekleşti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para piyasasında son 24 saat içerisinde 380 milyon dolarlık likidasyon, başka bir deyişle tasfiye gerçekleşti. Bu durum piyasaların dikkatini çekti.

Güne kırmızı ağırlıklı bir grafikle başlayan kripto para piyasaları, tüm dikkatleri üzerine topladı. Lider kripto para birimi (BTC) bugün sabah saatlerinden itibaren 26 bin 400 seviyesinden yüzde 2’lik ani bir değer kaybı yaşadı. Bu kayıpla beraber BTC. Fiyatı 25 bin 750 dolara kadar gerileme gösterdi. Lider varlıkta yaşanan bu kayıp her ne kadar küçük görünse de bu durum altcoin’leri aha fazla etkilemiş durumda. Elde edilen verilere göre altcoin’ler yüzde 20’den fazla değer kaybetti. Ayrıca tüm bu süreçlerin içerisinde kripto piyasasında 380 milyon dolar değerinde tasfiye gerçekleşti.

Likidasyon Long Yönlü İşlemlerde Görüldü

Likidasyon Long Yönlü İşlemlerde Görüldü
Likidasyon Long Yönlü İşlemlerde Görüldü

Kripto piyasasında tabiri caizse kıyamet gibi bir gün yaşanıyor. Sabah saatlerinden itibaren piyasalarda yüzde 20’den fazla değer kaybı meydana geldi.

Özellikle de SEC ve önemli kripto para borsaları arasında yaşanan çatışma hali bütün ekosistemi negatif olarak etkiledi. Borsaların geri adım atmaması ve SEC’in baskılarını artırması altcoin’leri de etkisi altına almış durumda. SEC, pek çok altcoin’i menkul kıymet olarak tanımlamıştı. Binance US ise bu altcoin’lerden bazılarını delist etti.

Elde edilen verilere göre bütün bu kaosun ortasında 380 milyon dolar değerinde likidasyon gerçekleştirildi. Bu likidasyonun 338 milyon doları long yönlü işlemlerde meydana geldi. Hemen peşineyse 141 milyon dolarlık tasfiye OKX’te gerçekleştirildi.

BTC tarafında da son 24 saat içerisinde 50 milyon dolar tasfiye edildi. Bu miktarın büyük çoğunluğu long işlemlerinden gelirken, kalan mebla ise altcoin’lerde gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir