Bitcoin Ajandası

4 Bini Aşkın Token Kurtarımı Gerçekleştirilebilecek: Coinbase Yeni Özelliği Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 4 Bini Aşkın Token Kurtarımı Gerçekleştirilebilecek: Coinbase Yeni Özelliği Duyurdu!

4 Bini Aşkın Token Kurtarımı Gerçekleştirilebilecek: Coinbase Yeni Özelliği Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Sektörün öncü isimlerinden olan Coinbase’in yüzlerce varlığı desteklediği gibi desteklemediği tokenler de bulunuyor. Borsa tarafından yeni duyurulan ERC-20 self servis token kurtarımı aracı, kullanıcıların Coinbase’e aktarılan farklı türlerdeki varlıkların kurtarılmasını sağlayacak.

Coinbase mühendislik başkan yardımcısı Will Robinson, konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Robinson, müşterilerinin ERC-20 tokenlerini borsadaki adreslere transfer ederken sorun yaşadığını, yanlışlıkla gönderilen bu varlıkların bir noktada sıkışıp kaldığını belirtti.

Bu Özellikle Token Kurtarımı Mümkün Olacak

Bu Özellikle Token Kurtarımı Mümkün Olacak
Bu Özellikle Token Kurtarımı Mümkün Olacak

Robinson ayrıca açıklamalarında, hayata geçirilecek olan bu özellikle Ethereum ağında, merkezi olmayan borsada ya da farklı bir yerde fiyatlandırma bilgisi bulunan pek çok ERC-20 tokeninin artık kurtarılabileceğini söyledi. Söz konusu varlıkları kalitesi hakkında herhangi bir bilgi veremeyeceğini belirten Robinson, yanlışlıkla gönderilen tokenlerin kurtarılmasına yardımcı olduklarını ekledi.

Müşteri fonlarını kurtarabilmek adına kayıp tokenler için Ethereum işlem kimlikleri ve kayıp varlığın sözleşme adresine ihtiyaç duyulacak. Kurtarma aracı, sadece Coinbase adreslerine transfer edilen belli başlı ERC-20 tokenleri için fayda sağlıyor.

Yakın Zamanda Kullanıma Sunulacak

Elde edilen bilgilere göre token kurtarımını sağlayacak olan bu özellik, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak. Bununla beraber özellikten Japonya ve Coinbase Prime kullanıcılarının faydalanamayacağı bilgisine ulaşıldı. Coinbase, 100 doların altındaki varlıkların kurtarımından ücret alınmayacağını, 100 doların üzerindeki kayıp varlıklar içinse yüzde 5 oranında ücret tahsil edeceğini de açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir