500 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Coinbase’den Çekildi

500 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Coinbase’den Çekildi

Haberler
Mart 24, 2021 tarafından Esra Yılmaz
177
CryptoQuant verilerine göre derlenen haberde, Trust Nodes tarafından yapılan analiz çerçevesinde toplam değeri 500 milyon dolara denk gelen Bitcoin’in popüler kripto para borsası Coinbase’den çekildiği öğrenildi.
500 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Coinbase’den Çekildi1

Trust Nodes tarafından gerçekleştirilen analizin sonuçları ve CryptoQuant’ın verilerinin derlenmesi ile Bitcoin piyasası ile ilgili kritik bir veriye ulaşıldı. Popüler bir kripto para borsası olarak bilinen Coinbase üzerinde, 12 binden fazla Bitcoin’in borsadan çekildiği öğrenildi. 12 binden fazla Bitcoin’in şu andaki değeri ile 500 milyon dolardan fazla bir rakama denk geldiği biliniyor. Son iki günde 30 bin Bitcoin’in çekilmesinin ardından, bu çekimle birlikte dolaşımdaki rezervler daha düşük bir noktaya geldi.

500 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Coinbase’den Çekildi
500 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Coinbase’den Çekildi

Binance ve Bitfinex’ten de Çekildi

Coinbase’den çekilen miktarlar ile birlikte, Binance ve Bitfinex çatısı altında işlem yapan yatırımcılar da bu borsalardan çekim yapmaya devam ediyor. Borsalardan çekilen toplam Bitcoin miktarı 14 bini geçerken, bu çekim trendi dolaşımdaki Bitcoin miktarını fazlasıyla azaltıyor. Binance ve Bitfinex bünyesinde de toplam bin Bitcoin çekildi.

Düşüşte Bitcoin Alınmış Olabilir

Toplamda 500 milyon dolar değerine denk gelen çekilen Bitcoinler, piyasadaki düşüş sonrasında daha da derinleştirilerek araştırılıyor. Şu anda kesin bir veri olmasa da, bir yatırımcının bu düşüş sırasında Bitcoin satın almış olduğu düşünülüyor. Coinbase, daha önce de 1 milyar dolarlık bazı işlemleri tek seferde gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Bu nedenle 12 bin Bitcoin işleminin de tek bir kişiye ait olması muhtemel gözüküyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle