7 Gündür Yükselişteki Anchor Protocol Nedir?

7 Gündür Yükselişteki Anchor Protocol Nedir?

Haberler
Ağustos 23, 2021 tarafından Esra Yılmaz
97
Merkezli Seul’da olan Terraform Labs Şirketi, DAI dolaşımını aşmayı amaçlayan TerraUSD (UST) stabilcoin talebini artırmayı hedeflediği, beklenen borç verme ve tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ü başlattı. Son günlerde popülerliği artan Anchor Protocol nedir? sorusu merak ediliyor.
7 Gündür Yükselişteki Anchor Protocol Nedir?

Anchor Protocol nedir, sorusuna karşılık olarak Anchor Protocol’ün yerel tokeninin ANC olduğu biliniyor. ANC, stake eden kullanıcıların oylayabileceği yeni yönetim anketleri oluşturmakta kullanılabilir.

Anchor Protocol nedir, sorusunun daha çok sorulmasının nedeni ise son 1 haftadır geçtiği yükseliş.

Anchor Protocol nedir? Yükseliş

Anchor Protocol nedir? Yükseliş
Anchor Protocol Nedir? Yükseliş

CoinGecko verilerine göre Anchor Protocol, son 7 gün içinde yükselişe geçti. Dolaşım arzı 103.379.103 olarak görünüyor.

Stablecoin’e olan ilgiyi artırmak için net karlılık ile birlikte öngörülebilirlikte dengele kurarak diğer Merkezi Olmayan Finans (DeFi) tekliflerine göre daha iyi getiriler sunmayı hedefliyor.

Geliştiricilerin görüşüne göre bu, Terra’nın kendi blok zincirindeki doğrulama ödüllerinden gelecek ve aynı zamanda bu ödüller diğer zincirlerden de entegre edilecek. Anchor Protocol’de yükseliş devam ederse DeFi alanında güçlü bir oyuncu olabilir ve Ethereum’dan ileriye de gidebilir.

ANC Token Nedir?

ANC Token, Anchor’un getirisinin bir bölümünü yakalamak amacıyla tasarlanmıştır ve değerinin, Anchor’un yönetimi altındaki varlıkları (AUM) ile doğrusal olarak ölçeklenmesine imkan sağlar. Ücretlerini ANC pay sahiplerinin paylarına göre dağıtması durumu vardır. Anchor’un yaygınlığı arttıkça pay sahiplerine olumlu yansır. ANC’de pay sahibi olanlar, protokolü daha fazla hak eden teklifleri sunma, tartışma ve oylama konusunda desteklenir.

ANC, borçlanma talebini ve ilk mevduat oranı istikrarının önyüklemesi için teşvik amacı ile kullanılır. Protokol, ödünç alınan miktar oranında ANC tokenlerini, stabilcoin borçlusu olanlara her blokta dağıtır.

ANC Token Özellikleri

ANC, Anchor’un AUM’uyla orantılı olarak artış gösteren bir satın alma baskısı kurar. Protokol ücretleri, Terraswap üzerinden ANC tokenleri satın almak amacı ile değerlendirilir ve bunların ANC stakerlarına stake ödülü olarak dağıtımı söz konusu olur.

bAsset Ödülleri

bAsset teminatlarından gelen ödüllerin bir kısmı ANC satın alımında kullanılırken geri kalanı ise getiri rezervini yenilemekte kullanılır. ANC satın alımlarında kullanılan bAsset ödüllerinin oranı, getiri rezervinin envanteri yeterli bir seviyeye yükselim gösterir ise yönetim özellikli bir şekilde ayarlanabilir. Bir kredi likiditesinde tasfiyedeki teminat değerinin %1’i, getiri rezervine yollanır ve bunun bir bölümü ANC satın alımında değerlendirilir. Bu ücret, teklif primlerinden ayrı olarak oluşur.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle