Bitcoin Ajandası

Her Kitaplıkta Bulunması Gereken 8 Kripto Para Kitabı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Her Kitaplıkta Bulunması Gereken 8 Kripto Para Kitabı

Her Kitaplıkta Bulunması Gereken 8 Kripto Para Kitabı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle ve ekosistemleriyle alakalı bilgi edinebilmek için önerilen en doğru kaynak kitaplardır. Bu alanda yazılmış pek çok farklı kaynak kitap bulabilmek mümkün olurken, her insanın kendisi için doğru kaynağa erişim sağlayabilmesi son derece önemlidir. Dijital para birimleri hakkında doğru bilgi edinebilmek için önerilen 10 kripto para kitabını sizin için derledik.

5 Yerli Kripto Para Kitabı Önerisi

5 Yerli Kripto Para Kitabı Önerisi
5 Yerli Kripto Para Kitabı Önerisi

Kripto para dünyasında kaybolmak istemeyenler, aksine bilinçli olarak yer almak isteyen birçok insan için yazılmış birbirinden farklı kaynak bulunabilir. Bu kaynak kitaplarından bazıları son derece keyifli olurken aynı zamanda başucu kitabı niteliği taşıyabilir. Kripto dünyasını yakından tanımak isteyenler herkesin mutlaka okuması gereken 5 yerli kripto para kitabıysa şunlardır:

Kripto Para Bitcoin Finansal Özgürlüğün Eşiğinde

Levent Kurt tarafından kaleme alınan “Kripto Para Bitcoin Finansal Özgürlüğün Eşiğinde” kitabında kripto para ve bitcoin madenciliği en yalın haliyle ele alınıyor. Finansal özgürlük konusuna hassasiyetle yaklaşan birçok insanın mutlaka okuması gereken bir kitap olarak önerebiliriz.

Paradan Sonraki En Büyük İcat (Blockchain Teknolojisi ve Altcoin’ler)

E. Emre Aksoy tarafından yazılan bu kitapta kısaca Bitcoin’in tarihçesinden bahsediliyor. Bununla beraber Bitcoin’in çığır açan bir teknoloji olduğu, nerelerde kullanıldığı, nasıl bir mekanizmaya sahip olduğu gibi konular ele alınıyor. Blockchain teknolojisi ve Bitcoin hakkında merak edilen tüm bilgilere bu kitaptan erişim sağlayabilirsiniz.

A’dan Z’ye Blockhain

Daron Dedeoğlu imzası taşıyan “A’dan Z’ye Blockchain” kitabında adından da anlaşılacağı üzere kripto paralarla ortaya çıkan blok zinciri teknolojisinin tüm detayları ele alınıyor. Bu kitapta “Blockchain söylendiği gibi kırılamaz mı?”, “Yüzde 51 saldırısının anlamı nedir?” ve “Kuantum bilgisayarlar bu teknoloji açısından risk faktörü mü?” gibi soruların yanıtlarını bulabilmek mümkündür.

Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor

Önerebileceğimiz bir başka Türkçe Kripto para kitabıysa “Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayo Değiştiriyor” kitabıdır. Vedat Güven ve Erkin Şahinöz tarafından yazılan bu kitapta blok zinciri, kripto paralar ve Bitcoin’le alakalı pek çok farklı konuya detaylı bir şekilde yer veriliyor. Üstelik kripto paraların dünyayı nasıl değiştirdiğinden de bahsediliyor.

Kripto Para ve Blockchain Teknolojisi Ekonometrik Zaman Serisi Analizi

Ecem Turgut tarafından kaleme alınan bu kitapta son yıllarda popülerliğini artıran ve her geçen gün daha çok ilgi odağı haline gelen kripto paralar bütünüyle konu ediliyor. Üstelik bu kitap içeriği sayesinde gerek ekonomiyle gerekse kripto para piyasalarıyla yakından ilgilenen birçok insan için başucu kitabı niteliği taşıyor. 

5 Yabancı Kripto Para Kitabı Önerisi

5 Yabancı Kripto Para Kitabı Önerisi
5 Yabancı Kripto Para Kitabı Önerisi

Kripto paralarla alakalı en az Türkçe olduğu kadar yabancı kaynaklar da bulunabiliyor. Tüm bu kitaplar insanların kripto paralar hakkında daha detaylı bilgi edinebilmesi, sistemin nasıl çalıştığını anlayabilmesi amacıyla hazırlanmış olan kaynaklardır. Üstelik bazılarının Türkçeye çevrildiği bu kaynaklar sayesinde kripto para piyasalarına hâkim olmak mümkündür. Aynı zamanda bu kitapların hem bilinçli hem de güvenli bir şekilde hareket etmek konusunda son derece faydalı olduğunu da söyleyebiliriz.

Bitcoin Rehberi: Kripto Paralar Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Ian Demartino tarafından yazılan bu kitap, bitcoin’le alakalı akla gelebilecek her türlü detayı ve bu dev projenin arkasındaki blok zinciri teknolojisini tüm detaylarıyla ele alıyor. Dolayısıyla kripto para piyasasını ve bu piyasanın temelini oluşturan Bitcoin’i anlayabilmek için ideal bir rehber niteliği taşıyor.

Paranın Yükselişi: Dünyanın Finansal Tarihi

Niall Ferguson’un yazmış olduğu “Paranın Yükselişi: Dünyanın Finansal Tarihi” isimli bu kitap, kripto para piyasalarında çığır açan bir eser olarak değerlendiriliyor. Finans bakımından dünya tarihini öğrenmek isteyen birçok insan için ideal bir kaynak olan bu takip, bir yandan finans dünyasının, diğer yandan da para kavramının kapılarını okuyucuları için aralıyor.

Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Adem-i Merkeziyetçi Alternatif

Günümüzde mutlaka okunması gereken başka bir kripto para kitabı da Saidefean Ammous tarafından kaleme alınan bu eserdir. “Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Adem-i Merkeziyetçi Alternatif” kitabında yazar başta Bitcoin olmak üzere diğer tüm kripto paraların merkezi olmadan faaliyet göstermesinden bahsediyor. Üstelik yazarın bu kitapla hedefi; okuyucularının aklındaki tyüm soru işaretlerini gidermek olarak biliniyor.

Çıplak Ekonomi

Önemli yabancı kaynaklar arasında yer alan Çıplak Ekonomi kitabı, Charles Wheelan tarafından yazılmış olan bir kitaptır. Diğerlerinden farklı olarak son derece eğlenceli bir anlatıma sahip olan bu kitap, ekonomiyle alakalı daha derin sularda yüzmek isteyen, kapsamlı olarak bilgi edinmek isteyenler için ideal bir kaynatır. Son derece sade bir dille hazırlanan Çıplak Ekonomi kitabı, birçok okuyucusunun kripto paralar hakkında da detaylı bilgiye ulaşmasını sağlayabiliyor.

Borç: İlk 5.000 Yıl

Yabancı kaynaklar arasında önerebileceğimiz son kitapsa “Borç: İlk 5.000 Yıl” kitabıdır. David Graeber imzası taşıyan bu kitapta, tarıma dayalı ilk toplumlardan başlayarak madeni ve kâğıt parçalarının buluşuna kadar pek çok farklı dönem hakkında ekonomi ve borç kavramının karanlık noktaları aydınlatılıyor. Okumaya değecek derin bilgilerin yer aldığı bu kitap, kripto para ve ekonomiyle yakından ilgilenenler için okunması gereken kitaplar listesinde kendisine yer bulabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir