Bitcoin Ajandası

Aave DAO O Projeyi Onayladı: Yeni Bir Stabilcoin Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Aave DAO O Projeyi Onayladı: Yeni Bir Stabilcoin Geliyor!

Aave DAO O Projeyi Onayladı: Yeni Bir Stabilcoin Geliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Aave DAO’nun yeni bir stablecoin projesini onaylaması, topluluk üyelerinin öfke ve tepkisine neden oldu. Pek çok topluluk üyesi, söz konusu olan bu yeni projenin TerraUSD ile aynı kadere sahip olabileceğini düşünüyor.

Aave DAO Yeni Projeye Onay Verdi

Aave DAO Yeni Projeye Onay Verdi
Aave DAO Yeni Projeye Onay Verdi

DeFi projesinin arkasındaki yönetim birimi olarak bilinen Aave DAO, aşırı teminatlı yeni bir sabit para oluşturmak üzere tasarlanan projeye onay verdi.

Aave Comoanşes’in sunduğu bu yeni sabit para teklifi, 3 günlük bir onay sürecinden geçti. Sürecin sonundaysa yüzde 99.9 oranında geçer oyu aldı.

GHO isimli bu yeni stablecoin, Ethereum tabanlı ve aşırı teminatlı bir dijital varlık olarak tasarlanacak. Bir sonraki aşamadaysa Aave Improvement Proposal (AIP) vasıtasıyla GHO stabilcoin’lerin üretimi olacak. GHO üretimi gerçekleştirmek isteyen topluluk üyelerinin, Aave tarafından kabul gören tokenleri yatırması gerekecek.

Aşırı teminatlı bu stabilcoin’lerde kullanıcıların basım değerinden daha fazla coin yatırması gerekecek. Bu durum, söz konusu olan bu yeni varlıkların üzerinde alırı teminatlı bir kredi imkânı sağlayacak.

Topluluk Üyelerinin Korkusu TerraUSD

Aave tarafından yapılan açıklama topluluk üyelerini gereğinden fazla kaygılandırdı. Bunun nedeniyle yakın geçmişte TerraUSD’nin ciddi bir çöküş yaşaması oldu.

Diğer yandan Aave’nin bu kararını destekleyen topluluk üyelerine rastlayabilmek de mümkün. Bu kişiler yeni stabilcoin’i TerraUSD ile kıyaslamanın doğru olmadığını düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir