Bitcoin Ajandası

Aave Üçüncü Sürümünde Kullanılacak Ağ Belli Oldu!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Aave Üçüncü Sürümünde Kullanılacak Ağ Belli Oldu!

Aave Üçüncü Sürümünde Kullanılacak Ağ Belli Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

DeFi platformu Aave üçüncü sürümünde kullanacağı ağı açıkladı. Yapılan açıklamaya göre kredi borç verme protokolünün bu yeni sürümünde Ethereum ağı kullanacak.

Kripto piyasalarının popüler DeFi borç verme platformu Aave, DAO konusunda bir oylama gerçekleştirdi. Yapılan oylama neticesinde topluluk üyeleri, üçüncü sürümün Ethereum ağı üzerine kurulmasına karar verdi. Sonuç olarak yeni sürüm, yedi varlık desteği ile kullanıcılarına sunulacak.

Aave Üçüncü Sürümü için Ethereum’da Hazırlık Yapılıyor

Aave Üçüncü Sürümü için Ethereum’da Hazırlık Yapılıyor
Aave Üçüncü Sürümü için Ethereum’da Hazırlık Yapılıyor

DeFi protokolü Aave, topluluğun verdiği karar sonrasında borç verme protokolünün yeni sürümünü Ethereum ağı üzerine kuracak.

Ethereum ağında v3 olarak tasarlanacak olan bu yeni sürüm, yedi farklı kripto varlıkla destek sunacak. Elde edilen bilgilere göre bu varlıklar şunlar olacak:

 • AAVE
 • wBTC
 • USDC
 • LINK
 • DAI
 • wETH

Söz konusu bu varlıkların Aave üçüncü sürümde yer alması Chaos Labs tarafından önerildi. DAO tarafından gerçekleştirilen oylamanın neticesinde bu v3 önerisi kabul edildi.

eMode Özelliğiyle Piyasaya Sunulacak

wBTC ile wETH haricindeki diğer varlıkların fiyatı direkt olarak ChainLink akışından sağlanacak. ChainLink protokolü, oracle’ye odaklanmış bir akıllı sözleşme protokolü olarak dikkat çekiyor.

Ethereum ağından faydalanan Aave, sadece bir eMode etkinleştirilmiş şekilde kullanıcılarına sunulacak. Aave’nin bu yeni sürümündeki eMode özelliği, yüksek teminat ve borç alınan varlıklar için en üst seviyede sermaye verimliliği sağlamasıyla öne çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir