Bitcoin Ajandası

FTX’ten Çöküşünden Sonra AAX Borsası da Tehlikede!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX’ten Çöküşünden Sonra AAX Borsası da Tehlikede!

FTX’ten Çöküşünden Sonra AAX Borsası da Tehlikede!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Haftanın ilk günü çekim işlemlerini askıya alan AAX borsası, önemli bir açıklamada bulunarak sermaye riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Şimdilerde şirket, faaliyetlerini sürdürebilmek adına daha fazla fon arayışında.

Kripto para piyasalarında uzun zamandır devam eden düşüşler, pek çok farklı şirketi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bu süreçte piyasalarda, FTX’in yarattığı domino etkisinin daha ciddi seviyelere ulaşması konusunda büyük bir endişe hâkim. Bu durumun sonuçları, hafta sonu Gate.io ve Cyrpto.com hakkında çıkan dedikodularla görülürken, her iki borsa da şimdilerde sıkıntıları atlatmış gibi görünüyor.

AAX Borsası Ciddi Bir Sermaye Sorunuyla Karşı Karşıya

AAX Borsası Ciddi Bir Sermaye Sorunuyla Karşı Karşıya
AAX Borsası Ciddi Bir Sermaye Sorunuyla Karşı Karşıya

Kripto para piyasalarındaki tehlikenin boyutu AAX borsası için daha ciddi seviyede seyrediyor. Pazartesi günü çekim işlemlerini durduran Bitcoin borsası, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında sermaye açığı tehlikesinden bahsetti. Üstelik açıklamalarında şimdilerde piyasaya yatırım yapılması güç olsa da ihtiyaç duydukları meblağın çok da yüksek olmadığını ifade etti. Fakat şirket yetkilileri açıklamalarında, ihtiyaç duydukları yatırım miktarıyla alakalı herhangi bir bilgi vermedi.

Diğer yandan şirket yetkilileri tarafından yapılan bu açıklamada, hafta içi şirket hissedarlarından bir miktar daha yatırım aldıkları, bu sayede durumun biraz daha iyileştiği ifade edildi.

AAX açıklamalarında çekim işlemlerinin ne zaman aktif hale getirileceği konusunda da bilgi vermedi. Hafta başında yaptığı açıklamada şirket, işlemlerin 7 ila 10 gün arasında askıda kalacağını aktarmıştı. Şirket yöneticilerinden Ben Caselin, yaşanan bu durumun FTX iflasının devamı niteliğinde olduğunu ve şimdilerde piyasalara çok ciddi bir korkunun hâkim olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir