ABD Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!

ABD Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!

Haberler
Eylül 18, 2021 tarafından Esra Yılmaz
85
ABD’de Binance Holdings Ltd. üzerinden açılan soruşturmada Binance incelemelerinin genişletildiği iddia edildi ve incelemeler başladı.
ABD Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!

ABD’de Binance Holdings Ltd.’ye yönelik yapılan Binance incelemelerinin genişletildiği muhtemel bir süreçken insider trading durumu ile piyasada manipülasyon üzerinden yapılan incelemelere başlanıldığı iddia ediliyor.

Bloomberg ve Reuters tarafından gelen haberlere göre, ABD’li yetkililerin Binance incelemelerinin genişletildiği üzerine iddiaları destekliyor. Binance veya personelinin müşterilerde yararlanarak kar elde edilip edilmeyeceğine dair konuları araştırıyor.

Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!

Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!
Binance İncelemelerinin Genişletildiği İddia Edildi!

Bir Binance yetkilisine göre yapılan açıklamalar üzerine şirkette “insider trading” konusu üzerinden “sıfır tolerans” politikasında ve müşterilerinde kripto para sektörlerinde zarar verebilecek herhangi bir suiistimali önleyebilmek için katı etik ilkelere sahip olunduğu söylendi. Şu ana kadar bu şekilde bir durumla karşılaşmayan Binance durumu kontrol altında tuttuğunu da bildiriyor.

Binance güvenlik ekibinde görev olarak kötüyle kullanabilme ihtimali gibi konular üzerinden uzun süredir yönergelerin var olduğunu da ekledi.

Kanuna Aykırı Bir Uygulama ile Suçlama Olmadı!

Binance, kurulduğu andan itibaren şu zamana kadar herhangi bir kanuna aykırı uygulama ile suçlanmadığından soruşturmalar üzerinde resmi bir işlemin dahi olumsuz sonuçlanabilmesi üzerine şüphelerde rahat davrandığı öne sürülüyor.

Dünyaca bilinen ve borsa sektöründe lider olan kripto para borsası Binance’in ABD’li yetkililer tarafından incelenmesi üzerine ilk haberleri Mart ayında aldığını öne sürmüştü.

Insider trading, şirket içinden bilgi alarak işlem yapmayı ifade ediyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle