Bitcoin Ajandası

ABD Evde Kripto Madenciliginin Onunu Acti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD, Evde Kripto Madenciliğinin Önünü Açtı!

ABD, Evde Kripto Madenciliğinin Önünü Açtı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD’nin kuzey eyaletlerinden biri olan Montana’da, kripto para madencilerini koruma altına alan bir yasa kabul edildi. Bu yasayla beraber evde kripto madenciliğinin önü açıldı. Elde edilen bilgilere göre yasa tasarısı ilk olarak politik stratejist ve Bitcoin maksimalisti olarak tanınan Dennis Porter ile Satoshi Hareketi Fonu tarafından meclise sunulmuştu.

Evde Kripto Madenciliği Mümkün Hale Gelecek

Evde Kripto Madenciligi Mumkun Hale Gelecek
Evde Kripto Madenciliği Mümkün Hale Gelecek

“Madencilik Yapma Hakkı” başlığı altındaki söz konusu bu yasanın, Montana’da tam anlamıyla kanun haline getirilebilmesi için hem eyalet valisinin imzası hem de eyalet meclisinin onayı bekleniyor. Konuyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan uzmanlara göre, şimdiye dek herhangi bir itirazın söz konusu olmaması ve oylamada 37 evet ile 13 hayır oyu gibi ciddi bir farkla kabul edilmesinden dolayı sorun çıkmaması bekleniyor.

Tüm bu sürecin ardından eyalette kripto para madenciliğinin evde yapılabilmesi mümkün hale gelirken, madencilerin de hakları korunmuş olacak.

Ödemelerde Ekstra Vergi Olmayacak  

Son dönemlerde kripto startup’larını kabul etmeye başlayan Montana’da kabul edilen yasayla beraber aynı zamanda madencilerin elektrik harcamalarına yönelik farklı bir tarife uygulanmasının da önüne geçilecek. Üstelik ödemeler kripto para birimiyle gerçekleştirildiğinde ekstra bir vergi çıkmaması da sağlanmış olacak.

Kanada’ya komşu bir eyalet olmasıyla bilinen Montana, hem soğuk bir iklime sahip olması hem de son zamanlarda pek çok farklı startup projesini bu bölgeye taşımasıyla kripto para piyasalarında adından söz ettiriyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir