Bitcoin Ajandası

ABD Eyaletinde Bitcoin Madenciliği İçin Yasa Tasarısı Sunuldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Eyaletinde Bitcoin Madenciliği için Yasa Tasarısı Sunuldu!

ABD Eyaletinde Bitcoin Madenciliği için Yasa Tasarısı Sunuldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Oklahoma Valisi Kevin Stitt tarafından yapılan dünya üzerindeki en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan Northern Data’nın Oklahoma’da bir merkez oluşturacağı açıklaması yapıldı. Bu açıklamadan kısa süre sonra Senatör John Montgomery “2022 Ticari Varlık Madenciliği Yasası” adında bir yasa tasarısından bahsetti.

Söz konusu tasarı ile daha çok kripto para madenciliğinin gerçekleştirilmesi ve madencilik şirketlerinin eyalete çekilmesi amaçlanıyor. Tasarının onaylanması halinde madencilik şirketleri için en fazla 5 milyon dolar değerinde teşvik imkânı da sağlanabilecek.

Bitcoin Madenciliği Tasarısı Senato’da Onaylandı

Bitcoin Madenciliği Tasarısı Senato’da Onaylandı
Bitcoin Madenciliği Tasarısı Senato’da Onaylandı

Kripto madenciliği için hazırlanan bu yasa tasarısı geçtiğimiz hafta Salı günü Senato’ya sunuldu. 16’ya karşı 29 evet oyu alan tasarı iki partinin desteğini alarak Senato’dan geçmeyi başardı. Sonrasında alt meclise sunulan tasarı, 30 Mart Çarşamba günü de teknoloji komitesine gönderildi. 

ABD’nin Küresel Bitcoin Madenciliğindeki Payı Artıyor

ABD’nin küresel Bitcoin madenciliğindeki payı bu gibi gelişmelerle artış gösteriyor. Elde edilen verilere göre ABD’li Bitcoin madencilik havuzu Foundry USA, yüm madencilik havuzları arasında tek başına yaklaşık yüzde 20’lik paya sahip. Genel olarak ülkenin payına baktığımızda ise yüzde 40’a yakın bir düzeyde olduğu bilinen bir gerçek.

Geçtiğimiz günlerde kripto para madenciliğiyle alakalı ciddi bir kilometre taşı geride bırakıldı. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde 19 milyonuncu Bitcoin çıkarıldı. Bu işlemin ardından geriye kalan Bitcoin sayısıysa sadece 120 yıl boyunca çıkarılacak olan 2 milyon olarak kayıtlara geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir