Bitcoin Ajandası

ABD Hazinesi Yaptığı İncelemede Kripto Endüstrisinden Söz Etti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Hazinesi Yaptığı İncelemede Kripto Endüstrisinden Söz Etti!

ABD Hazinesi Yaptığı İncelemede Kripto Endüstrisinden Söz Etti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

ABD Hazinesi alanı içerisinde 2021 yılı içerisinde oluşan bir inceleme yayınlayarak kripto endüstrisinden tehditleri vurgulasa da kripto topluluğu ile etkileşime geçilmesi ve bu şekilde ilerlemesinin gerektiği ifade edildi.

Hazine’nin Yabancı Varlık Kontrol Ofisi yönetiminden sorumlu ABD yatırımından program içerisinde 11 Eylül tarihinden bu zamana kadar oldukça önemli adımlar atıldı. İnceleme içerisinde bazı noktalar içerisinden aşırı ya da kötü hazırlanan yaptırımlar içerisinden kripto endüstrilerinden güven azalışı olduğuna yönelik endişeleri dile getirdi.

Kripto Endüstrisinden Söz Edildi!

Kripto Endüstrisinden Söz Edildi!
Kripto Endüstrisinden Söz Edildi!

Kripto varlıklar üzerinden uzun süredir yaptırımlar tarafından kaçınmanın bir alanı olarak gösterilmektedir. Hazinenin incelemesinde de bu duruma atıfta bulunuldu:

“Dijital para birimleri, alternatif ödeme platformlar ve sınır ötesine yapılan ödemeleri gizlemek gibi yapılan teknolojik yenilikler, Amerikan yaptırımlarının etkinliğini azaltıyor. Bu teknolojiler kötü niyetli kişilerin finansal sistem dışında fon tutmasına ve para transfer etmesine olanak sağlıyor. Ayrıca doların küresel rolünü azaltmayı amaçlayan yeni finans sistemi kurmaya çalışan rakiplerimizin de güçlenmesine neden oluyor. Bu durum kontrol altına alınmadığı takdirde, kripto varlıkların ödeme ve ödeme sistemlerinin yaptırımlarımızın etkinliğine zarar verme riskinin farkındayız”

Dijital Varlıklar ve Hizmetler

Hazine, kripto üzerinden oluşan bir tehdit olarak görmesi durumda da bunu kriminalize etmek yerine, bu sektörler ilgili adımlar atılması gerektiği vurgulandı:

“Hazine, dijital varlıklar ve hizmetler alanındaki kurumsal bilgi ve yeteneklerini derinleştirmeye yönelik yatırımlar yapmalıdır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir