Bitcoin Ajandası

ABD Kripto Yasası Sızdırıldı: Sosyal Medya Çalkalanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Kripto Yasası Sızdırıldı: Sosyal Medya Çalkalanıyor!

ABD Kripto Yasası Sızdırıldı: Sosyal Medya Çalkalanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

ABD kripto yasasının büyük bir kısmı sosyal medya üzerinden sızdırıldı. Kripto para yatırımcıları bu yasa düzenlemesinin piyasalarda ne gibi etkilere neden olacağını anlamaya çalışıyor. Kripto yatırımcıları Twitter üzerinden konu hakkında bazı değerlendirmelerde bulunurken, bu isimlerden biri de Billy Markus oldu.

ABD Kripto Yasası Endüstride Kalıcı Bir Etki Oluşturabilir

ABD Kripto Yasası Endüstride Kalıcı Bir Etki Oluşturabilir
ABD Kripto Yasası Endüstride Kalıcı Bir Etki Oluşturabilir

Kripto paralarla yakından ilgilenen birçok Twitter kullanıcısı ABD kripto yasasının bir kısmı olduğu iddia edilen en az 600 sayfalık düzenleme ne anlam ifade ettiğini kavramaya çalışıyor. Görünüşe göre yasa tasarısının söz konusu bu sayfalarının şimdilerde hazırlanma aşamasında olan ABD kripto para yasasını kapsadığı düşünülüyor. Yasa tasarısıyla alakalı ilk sızıntı slam bot hesabı üzerinden yapılırken, Dogecoin kurucularından Billy Markus maddeleri inceleyerek bazı yorumlarda bulundu.

Markus’a göre kripto para yasa tasarısı DeFi, DAO, altcoin’ler ve kripto borsalar açısından güç olacak şekilde tasarlandı. Konuyla alakalı olarak Markus, borsalarda sert bir hareketin endüstri açısından kalıcı bir etki oluşturabileceğini tahmin ediyor.

ABD Kripto Sektöründe Anonim Projeler Olmayabilir

Sızdırılan belgelere göre ABD’de kripto para yatırımcılarının güvenliği ön planda tutulacak gibi görünüyor. Buna karşın anonim projelerle insanların dolandırıcılık sebebiyle para kaybetmesine neden olabileceğinden rug pull riskinin çoğalacağı düşünülüyor. Bu nedenle de daha çok bilinen, kayıtlı projelere olanak sunulacağı ifade ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir