Bitcoin Ajandası

ABD, Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Karşı Önlemleri Sıkılaştırıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD, Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Karşı Önlemleri Sıkılaştırıyor!

ABD, Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Karşı Önlemleri Sıkılaştırıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

ABD destekli geniş alana daha kapsamlı olan kripto yoluyla siber saldırıların yaşanmasına yönelik bilgisayar korsanlarına karşı önlemler sıkılaştırılmaya başlandı.

Biden yönetiminde olan ABD hükümeti bilgisayar korsanlarına alınacak tedbirlerin kapsamında planda, fidye yazılımı saldırılarının arkasında bilgisayar korsanlarının elde ettiği verilerin ya da ipuçların konusu hakkında 10 milyon dolara kadar ödül koyarak kripto yoluyla siber saldırıların önüne geçmeye çalışıyor.

Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Sıkı Düzenlemeler

Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Sıkı Düzenlemeler
Kripto Yoluyla Siber Saldırılara Sıkı Düzenlemeler

Elde edilen raporların sonucunda Beyaz Saray, kripto yoluyla siber saldırılara ve kara para aklama suçuna karşı ekstra sıkı düzenlemeler oluşmasını dile getirdi ve bunun üzerinde Hazine ve Dışişleri Bakanlığı’nı da dahil ederek görevde ekstra bir güç oluşturdu. Hazine’nin Mali Suçları Uygulama Ağı, fidye yazılımı tehdidine yönelik tartışma oluşturmak için daha fazla devletten destek kurumlarını ve finans kurumlarını üçüncü taraf olarak dahil etmeye çalışıyor.

Güvenlik Önlemleri Üst Düzey Kurumlarla Sınırlı Olabilir

Konferansa katılanlar tarafından beğenilmeyen unsurlar oldu. Bu yüzden fidye korsanlarına karşı güvenlik maksatlı liderlik edecek yeni hükümet şubesine oluşum sağlanması da oluşturulmadı. Bu konu yerine tartışma işletmelerde güvenlik maksatlı siber tehditlerde kritik altyapı oluşumu hakkında oldu.

Bloomberg’e göre ise Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Anne Neuberger, özel sektör için bir siber güvenlik standardı olmadığı belirtti. Bunun gerçekleşmesi için de Kongre’nin bir tane oluşturması gerektiğine dikkat çekti.

REvil’de Güncelleme Yok

Bir ‘Rus’ fidye yazılımının grubunda ABD’ye yönelik yapılan son saldırılarda iddia edilen REvil, toplantı üzerinde tartışılma görülmedi. REvil, 4 Temmuz tatilinde ABD’yi vurdu. Böylece saldırıya uğrayan 200’den fazla ABD firması için evrensel şifre çözme kodları sağlamak için 70 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) istedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir