Bitcoin Ajandası

ABD Regülatörlerin O Kripto Devine Soruşturma!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Regülatörlerin O Kripto Devine Soruşturma!

ABD Regülatörlerin O Kripto Devine Soruşturma!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para piyasalarında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Elde edilen bilgilere göre ABD regülatörleri kripto para şirketi Genesis hakkında yeni bir soruşturma başlattı.

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu da dahil olmak üzere ABD regülatörleri, kripto para şirketi Genesis’in menkul kıymet yasalarına aykırı herhangi bir eylemde bulunup bulunmadığını araştırıyor.

ABD Regülatörleri Krizin Eşiğindeki Şirketi Araştırıyor

ABD Regülatörleri Krizin Eşiğindeki Şirketi Araştırıyor
ABD Regülatörleri Krizin Eşiğindeki Şirketi Araştırıyor

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre, ABD’deki birkaç eyalet kripto düzenleyicisi, Genesis şirketinin menkul kıymet kanunlarına aykırı bir eylemde bulunup bulunmadığı hakkında araştırma yapıyor.

Basında yer alan bu haberlere göre, Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu yöneticilerinden Joseph Borg ve eyaletteki diğer kripto para düzenleyicileri, Genesis Global Capital’in eyaletteki yatırımcıları uygun bir kayıt olmadan yatırım yapmaya yönlendirip yönlendirmediği konusunda detaylı bir soruşturma başlattı. Diğer yandan düzenleyicilerin araştırdığı tek şirket Genesis olmazken, Joseph Borg bu alanda araştırılan diğer şirketler hakkında bilgi vermedi.

Genesis Global Capital ve Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu, konuyla alakalı olarak açıklamada bulunulması talebine henüz bir cevap vermiş değil.

Genesis Fon Bulamazsa İflas Edecek

Kripto para şirketi bu haftanın başında önemli bir açıklamada bulunarak gerek FTX’e gerekse Three Arrows Capital’e yatırım yapmasından dolayı son derece güç bir durumda kaldığını dile getirmişti. Üstelik fon bulamaması halinde iflasın kaçınılmaz olacağını da ifade etmişti.

Genesis, Kasım ayının büyük çoğunluğunu fon bulabilmek, borçlu olduğu kişi ve kurumlarla anlaşma sağlamaya çalışmakla geçirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir