Bitcoin Ajandası

ABD Senatosu Bir Kripto Para Yasasını Daha Onayladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Senatosu Bir Kripto Para Yasasını Daha Onayladı!

ABD Senatosu Bir Kripto Para Yasasını Daha Onayladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

ABD Senatosu piyasaları yakından ilgilendiren son derece kritik bir kripto para yasasını daha onayladı. Elde edilen bilgilere göre onaylanan yasa 2024 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası oldu. 886 milyar dolar değerindeki yasa tasarısı 86’ya 11 oyluk büyük farkla kabul edilirken, tasarıda kripto paraları da gözetim altına alan bazı hükümlere yer verildi. Üstelik bu tasarı kripto destekçisi ve karşıtı olan bazı Kongre üyelerini de bir araya getirdi.

Senato’nun onayından geçen 2024 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası (NDAA), kripto para birimleri ve kriptoya yönelik hizmet veren kurumlarla alakalı hükümler içeriyor. NDAA genel olarak savunma bakanlığının federal fonlarındaki hizmetlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış bir yasa tasarısıdır.

Kripto Para Yasasının Onaylanmasını Sağlayan Faktörler Neler?

Kripto Para Yasasının Onaylanmasını Sağlayan Faktörler Neler?
Kripto Para Yasasının Onaylanmasını Sağlayan Faktörler Neler?

Bahsi geçen bu kripto para yasasının onaylanmasını sağlayan pek çok farklı faktör bulunuyor. 2022 yılında uygulamaya sokulan Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası, bu faktörlerin başında bulunuyor. Ayrıca FTX platformunun çöküşü ve LUNA’nın batışı gibi olaylar da yine bu faktörler arasında yer alıyor. Bu gibi sebeplerle NDAA, Sorumlu Mali İnovasyon Yasası’ndan faydalanılarak hazırlandı.

ABD Savunma Bakanlığı’nın federal fonları nasıl kullanacağıyla alakalı yetkilendirmeye yardımcı olan 2024 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası (NDAA), yalnızca ülke bazıyla sınırlı kalmayıp, farklı ülkelerde de yankı uyandırdı. Yasa tasarısında Cynthia Lummis, Elizabeth Warren, Kirsten Gillibrand ve Roger Marshall gibi isimler de dahil olmak üzere birçok senatör tarafından kripto endüstrisiyle alakalı değişikliklere imza atıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir