Bitcoin Ajandası

ABD Uzun Zamandır Gündeminde Olan Stabilcoin’ler için Çözüm Arıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Uzun Zamandır Gündeminde Olan Stabilcoin’ler için Çözüm Arıyor!

ABD Uzun Zamandır Gündeminde Olan Stabilcoin’ler için Çözüm Arıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD’de uzun zamandır konuşulan stabilcoin’ler çözüm yolu aramaya devam ediyor. Birkaç gün öncesinde fiat paralara endeksli bu kripto varlıklarla alakalı düzenleme, Kongre’nin ağustos ayı tatilinden sonraki sürece ertelenerek sıcak gündem niteliğini kaybetti. Fakat ABD Finansal Hizmetler Komitesi’nin çift taraflı bir anlaşma üzerinde çalıştığı bilgisine ulaşıldı.

Stabilcoin’ler için Çalışma Yürütülüyor

Stabilcoin’ler için Çalışma Yürütülüyor
Stabilcoin’ler için Çalışma Yürütülüyor

Elde edilen bilgilere göre Komite, Patrick McHenry ve Maxine Waters arasında stabilcoin’lerle alakalı bir anlaşma için çalışmalar yürütüyor. Komite tarafından dün yapılan açıklamada söz konusu bu dijital varlıklar için düzenleme ihtiyacının çoktan oluştuğu ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklamalarında McHenry, henüz o noktada olmadıklarını ancak çok yakın olduklarını dile getirdi. Bahsi geçen yasa tasarısının, başka bir deyişle düzenlemenin teknik açıdan yeterli olup olmadığı ve uygulanabilir bir yasa olması gerektiği konusunda emin olmak istediklerini de ekledi.

Henüz Tam Bir Anlaşmaya Varılmış Değil

Diğer yandan Waters ise açıklamalarında, kripto paralar açısından bazı yeniliklerin gerekli olduğunu vurguladı. Yazılı olan bu açıklamada ayrıca kendisi, Kongre Üyesi ve Senatör Yellen’in düzenleme konusunda anlaşmaya varmak için önemli bir ilerleme kaydettiklerini belirtti. Fakat henüz tam anlamıyla bir anlaşma sağlanamadığını, ağustos tatilinde müzakere sürecinin devam edeceğini söyledi. Bu noktada ilerleme kaydetmelerinin son derece önemli olduğundan da bahseden Waters, bu sayede tüketici korunurken sorumlu inovasyona müsaade eden düzenleyici çerçeveye sahip olacaklarını ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir