Bitcoin Ajandası

ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapı Tasarısının Biden’a Gönderdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapı Tasarısının Biden’a Gönderdi!

ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapı Tasarısının Biden’a Gönderdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD Temsilciler Meclisi, geçmiş aylarda tartışmaya neden olan altyapı tasarısını oylayarak sonuç elde etti. Cuma geç saatlerde gerçekleşerek belirlenen oylama için en az 218 evet ile tasarı lehine oy devreye girdi.

ABD Temsilciler Meclisi’nde iki parti tarafından de destekler sayesinde geçti. Senato, kripto varlık hükmünde değişim sağlamak üzere girişimlerini durdurmasının sonrasında Ağustos ayında tasarıyı kabul etmişti. Tasarı için bu adımlardan sonra şimdi de imza için Joe Biden’a gidildi.

ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapıyı Gündemde Tutuyor!

ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapıyı Gündemde Tutuyor!
ABD Temsilciler Meclisi Tartışma Yaratan Altyapıyı Gündemde Tutuyor!

Tasarı için, komisyoncu tanımında genişleme sağlayan vergi raporlama gerekliliği nedeninden dolayı kripto topluluğunda endişe ve öfkeye neden oluşmuştu. Topluluk tanımından daha çok geniş olan ve madenciler gibi taraflarının da kapsadığını belirtildi.

Tasarı içerisinde yer alan bir başka hüküm de toplulukta korku oluşturdu. Hemen hemen 40 yıl öncelerine dayanarak 10.000 doların üzerindeki yüz yüze nakit işlemleri için geçerli olmak üzere yazılan yasa, esasen alıcıların 15 gün içinde hükümete gönderenin kişisel bilgilerini doğrulamasını beklenildi. Ardından Sosyal Güvenlik numarasını, işlemin niteliğini ve diğer bilgileri kaydetmesini ve işlemi rapor etmesini gerektiriyor.

NFT’ler Gibi Dijital Varlıklara Uygulanırsa Ne Olur?

Diğer vergi kanununda gerçekleşen ihlallerinden farklı olarak, 6050I ihlalleri bir suç bulunur ve bazı avukatlar, NFT’ler gibi dijital varlıklara uygulandığında, yasaya uymanın neredeyse imkansız olabileceğini de vurgulayarak dikkatleri bu konuya da çekti. Ancak tasarı herhangi bir değişiklik kabul edilmeden geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir