Bitcoin Ajandası

Bakanlık Harekete Geçti! ABD Vatandaşlarına Kripto Eğitimi Verilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bakanlık Harekete Geçti! ABD Vatandaşlarına Kripto Eğitimi Verilecek!

Bakanlık Harekete Geçti! ABD Vatandaşlarına Kripto Eğitimi Verilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
37 0

Reuters’ın konuya ilişkin haberine göre Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı Finansal Okuryazarlık Eğitim Komisyonu birtakım hazırlıkların içerisinde. Komisyon ABD vatandaşlarına yönelik olarak kripto para piyasalarının risklerine ilişkin detaylı bilgilerin verileceği bir kripto eğitimi için hazırlık yapıyor.

Komisyon Kripto Eğitimi için Hazırlıklarını Sürdürüyor!

Komisyon Kripto Eğitimi için Hazırlıklarını Sürdürüyor!
Komisyon Kripto Eğitimi için Hazırlıklarını Sürdürüyor!

ABD hükümetinde görev alan Hazine İç Müsteşarı Nellie Liang konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında eğitim materyallerinin ve dijital varlık sisteminin nasıl çalıştığına yönelik eğitim verileceğinden bahseden müsteşar Liang, bu eğitimde ayrıca geleneksel ödeme yöntemlerinden farklı olan kripto para birimlerinin farklılıklarına yönelik bilgi verileceğini de belirtti.

Nellie Liang açıklamasının devamında verilecek olan eğitim sayesinde bu türden dijital para birimlerinin finansal katılım ve sınır ötesi ödeme yöntemlerinin iyileştirilmesi gibi konularda da potansiyel faydalar sağlayacağını dile getirdi. Bunun dışında hazırlıkları sürdürülen bu kripto eğitimi girişiminin bu yeni teknoloji ve inovasyonu ortadan kaldırmaya yönelik herhangi bir teşebbüsde bulunmadan eğitim verilmesinin amaçlandığını da açıklamalarına ekledi. ABD vatandaşlarının kripto piyasasına bilinçli olarak girmesine imkan sunacak kripto eğitiminin önemli faydalar sağlaması bekleniyor.

ABD Başkanı’nın Yeni Bir Hamle Yapacağı Dedikoduları Dolanıyor!

Piyasalarda söz konusu olan konulardan bir diğeri de ABD Başkanı Joe Biden’ın yapmayı planladığu hamledir. Söylentilere göre Başkan Joe Biden, kripto para birimleri açısından politikaların düzenlenmesi ve belirlenmesine yönelik stratejilerin detaylı olarak yer alacağı bir yürütme emri çıkarmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir