Bitcoin Ajandası

ABD Yatırım Platformu Public.Com’dan Kripto Para Hamlesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Yatırım Platformu Public.Com’dan Kripto Para Hamlesi!

ABD Yatırım Platformu Public.Com’dan Kripto Para Hamlesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Puplic, ABD yatırım platformuna katılım sonucunda Robinhood’dan farklı olarak kaldıraçlı ve opsiyon işlemlerine izin vermediğini açıklamıştı. Ancak Bitcoin ve Dogecoin’in de içerisinde olduğu 10 kripto parayı listelemek üzere adım atıyor.

2021 yılının içerisinde işleme başlayan ve hala devam eden büyük kripto para sezonu, ABD yatırım platformları haricinde diğer şirketlerin de bu endüstriye dahil olmasını sağladı. Yatırım platformu Public.com da Bitcoin ve Dogecoin’in dahil olduğu 10 kripto para müşterilere sunulmak üzere hazırlanacak. 2019 yılında kurulumu gerçekleşen platform böylece büyüme adına da önemli bir adımı gerçekleştirmiş oldu.

ABD Yatırım Platformu İşlemlere Başlıyor!

ABD Yatırım Platformu İşlemlere Başlıyor!
ABD Yatırım Platformu İşlemlere Başlıyor!

Platform içerisinde gerçekleşecek olan işlemlerde Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, Ethereum Classic, Dash ve Zcash işlemleri yapılabilecek. Kullanıcılar tarafından da bu kripto paraları alıp, satışını gerçekleştirme sağlanabilecek ya da saklanılabilecek. Şirket üzerinden yapılan açıklamalara göre de ayrıca, yeni özellik olarak, hizmet sağlayıcısının gerekli olan lisanslarına sahip olmaması nedeniyle New York bölgesinden olan müşterileri kapsamadığı belirtildi.

Public.com’un bu hamlesi üzerine ise Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yükselişe geçtiği bir dönemde gelmesi de dikkatleri çekmeyi başardı. Son 1 hafta içerisinde de %30’dan fazla yükselişe geçerek kayıp yaşayan en büyük kripto para şu anda için yaklaşık 54 bin dolardan işlem görmekte.

Portföy Çeşitlendirme için Geçerli Varlıklar

Public.com yöneticisi Stephen Sikes, bu yeni adımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto paralar yeni jenerasyon yatırımcı kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı. Ayrıca kripto paraların geniş portföylerde çeşitlendirme amacıyla bulunmasının bu zamanın geçerli bir kuralı olduğunu düşünüyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir