Bitcoin Ajandası

ABD’de Stablecoin Yasası için Tarih Verildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD’de Stablecoin Yasası için Tarih Verildi!

ABD’de Stablecoin Yasası için Tarih Verildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

ABD Başkanı Joe Biden öncülüğündeki Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, dün bir araya gelerek stablecoin yasasını ve ilerleyen süreçlerde yürürlüğe girecek olan başka yasaların konusunu ele aldı.

Bir yetkili tarafından konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamalara göre, 2022 sonunda yürürlüğe girmesi planlanan stablecoin yasası hakkında detaylı bir çalışma yürütülüyor.

Stablecoin Yasası 2022 Sonuna Kadar Yürürlüğe Girecek

Stablecoin Yasası 2022 Sonuna Kadar Yürürlüğe Girecek
Stablecoin Yasası 2022 Sonuna Kadar Yürürlüğe Girecek

Terra’nın stabilcoin’i TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından birçok ülkenin hükümeti bu tür dijital varlıkları yakın markajına almıştı. Bu ülkeler arasında ABD hükümeti de yer alırken, devlet başkanı Joe Biden’ın yetkilisi, hazırlanacak olan stablecoin mevzuatının yıl sonuna kadar yürürlüğe girmiş olacağını söyledi.

Henüz herhangi bir sonuca varılamayan ya da tanıtımı gerçekleştirilmemiş olan bu yasa paketi, ABD hükümeti tarafından gerçekleştirilen düzenlemenin amacı doğrultusunda yeni bir stablecoin’in tanıtımını yapacak. Bununla beraber yasa paketi, bu dijital varlığın nasıl kullanılacağından da bahsedecek. Söz konusu açıklamalarında Biden’ın sözcüsü, stablecoin mevzuatının sektör açısından hali hazırdaki düzenleyici otoriteyi de koruyacağından bahsetti.

Diğer yandan stablecoin ihracının nasıl gerçekleştirildiği de toplantıya katılım sağlayanların tartışma konuları arasında yer aldı. Yetkili ismin açıklamalarına göre bir önceki toplantıda çalışma grubu, yaklaşık iki senedir stablecoin’leri inceledi ve 2021 Kasım döneminde daha geniş kapsamlı kripto para endüstrisinin bu yönü adına düzenleyici çerçeve tavsiyesinde bulunulan bir rapor yayınladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir