Bitcoin Ajandası

ABD’den Yeni Yönerge: Kripto Para Yasağı Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD’den Yeni Yönerge: Kripto Para Yasağı Geldi!

ABD’den Yeni Yönerge: Kripto Para Yasağı Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

ABD’de yeni bir kriptolarla alakalı yeni bir yönergeye imza atıldı. Yasa haline getirilen yönergeyle beraber düzenleyiciler için kripto para yasağı getirilirken, buna göre kripto düzenleyicileri Bitcoin ya da herhangi bir altcoin için düzenlemelerde yer alamayacak.

Hükümet Çalışanlarına Kripto Para Yasağı Getirildi

Hükümet Çalışanlarına Kripto Para Yasağı Getirildi
Hükümet Çalışanlarına Kripto Para Yasağı Getirildi

ABD Etik Ofisi’nin (OGE) hazırladığı yönerge kısa bir süre öncesinde yayınlandı. Yönergeye çoğunlukla kripto varlıklara yatırım yapan hükümet çalışanlarıyla beraber herhangi bir kripto para birimine sahip olduğu tespit edilen çalışanları da ilgilendiriyor. Söz konusu yeni düzenlemeye göre ABD hükümetinde görevli olan kişiler, hükümet kadrosunda yer alan insanlar kripto paralarla alakalı yasa ya da politika geliştirilmesine katkı sağlayamayacak.

Diğer yandan yönergenin ayrıca kripto para birimlerinin eyalet ya da federal düzenleyici gereklilikleri açısından güvenliği temsil ettiği ifade ediliyor. Fakat buna karşın kararın uygulanacağı konusunda kararlılığa da vurgu yapılıyor. Bununla beraber ABD hükümeti, hükümet çalışanlarının kripto para alımına hala müsaade ediyor. Dolayısıyla imzalanarak yürürlüğe sokulan yönerge, düzenlemelerin bağımsızlığı açısından son derece önemli bir hamle olarak değerlendiriliyor. Yönergeye göre 50 bin dolardan az kripto varlığa sahip olan hükümet çalışanları da herhangi bir düzenleme konusunda kripto yasağına tabii tutulacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir