Bitcoin Ajandası

ABD’li Bankacılık Devi Celsius İflasına El Attı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD’li Bankacılık Devi Celsius İflasına El Attı!

ABD’li Bankacılık Devi Celsius İflasına El Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

ABD’nin en önemli bankacılık şirketi olarak ön plana çıkan Goldman Sachs, iflasın eşiğinde olan kripto varlık platformu Celsius’un varlıklarını satın alacağı ortaya çıktı. Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere göre bankacılık devi bu doğrultuda 2 milyon dolarlık yatırım toplayarak Celsius iflasına çözüm sunmayı planlıyor.

Celsius İflası Çözülebilecek mi?

Celsius İflası Çözülebilecek mi?
Celsius İflası Çözülebilecek mi?

Gizli kaynaklara dayandırılan haberlere göre Goldman Sachs tarafından sunulan anlaşma, Celsius’un iflas başvurusunda bulunmasının ardından yüksek ihtimalle yatırımcıların Celsius’un varlıklarını uygun tekliflerle satın almalarına olanak sağlanacak. Haberde Goldman’ın Web3 kripto fonları, iflasın eşiğindeki platformun varlıklarıyla alakalı uzman fonlar ve rezervinde bol miktarda nakit bulunan geleneksel finans kurumlarıyla görüşme halinde olduğu ifade edildi. Ayrıca bu şirketlere taahhüt talebinde bulunulduğu da belirtildi.

Celsius’ta Neler Yaşandı?

Son zamanlarda kripto para piyasalarında yaşanan çöküşler ve değer kayıpları başarılı bir risk yönetimi geliştiremeyen Celsius’u da ciddi ölçüde etkilemiş gibi görünüyor. 12 Haziran’da bir açıklamada bulunan şirket, kötü piyasa şartlarına işaret ederek para çekme işlemlerini durduracağını ifade etti. Şirketin bu açıklaması kripto piyasalarında değeri daha da dibe çekerken, üst üste gelen krizlerin neticesinde Bitcoin 17 bin dolar düzeyine kadar gerileme gösterdi. Haberin yazıldığı esnada   BTC fiyatı 21 bin 420 dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir