Bitcoin Ajandası

ABD’li Senatör Cynthia Lummis Sabit Coinleri Hedef Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD’li Senatör Cynthia Lummis Sabit Coinleri Hedef Aldı!

ABD’li Senatör Cynthia Lummis Sabit Coinleri Hedef Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Sabit coinleri yorumlandıran Cynthia Lummis yüzde 100 oranında nakit varlıkların desteklenmesi gerektiğini ve bunun yanı sıra da düzenli olarak denetlenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca sabit coin’lerin rezerv desteğinin yeteri kadar olmadığını da söylemekten kaçınmadı.

USDC’nin arkasında bulunan kuruluş Circle ile UDST’nin şirketi olan Tether, geçtiğimiz aylarda rezervlerle ilgili olarak çeşitli raporlar yayımlamıştı. Bu raporlar söz konusu sabit coinlerin nakit, nakde eş değer varlıklar, kısa vadeli menkul kıymetler ve ticari senetlerle özel olarak desteklenmesi gerektiğini açıkladı. Sunduğu raporlarda ise bu durumun yeterli olmadığını açıklayarak oluşabilecek riskleri de tartışmaya sundu.

Sabit Coinleri Hedef Alındı!

Sabit Coinleri Hedef Alındı!
Sabit Coinleri Hedef Alındı!

Daha sonra Circle’dan yapılan açıklamada, USDC’nin rezervlerinin sadece nakit ve ABD devlet tahvillerine dönüştürüleceği bildirildi. Diğer yandan ABD Hazine Bakanlığı gelecek haftalarda bir raporunun yayımlanması beklenmekte. Bu raporlar üzerinden coinlerle ilgili ne gibi ifadeler geçeceği de merakla bekleniyor.

Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı’nın önümüzdeki haftalarda bir sabit coin raporu yayımlaması bekleniyor. Bu raporda, sabit coin’lerle ilgili ne gibi ifadelere yer verileceği merak ediliyor.

Gerekli Önlemler Alınıyor!

Sabit coin’ler ABD’nin yanında bir de Çin üzerinde bir tartışma oluşmasına neden oldu. Çin Merkez Bankası başkan yardımcısı Fan Yifei, Temmuz ayı içerisinde de Tether gibi paralar, uluslararası para sistemi, ödemeler ve havale sistemleri için riskler ve zorluklar içeriyor diye düşünüyoruz. Biz zaten kurum olarak bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz.” demişti.

Sabit coinler üzerinde de bu konuya dair sıkı denetim mesajları, İngiltere başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinden de gelmeye başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir