Bitcoin Ajandası

ABD’li Senatörden Kripto Para Vergilendirmelerine İtiraz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD’li Senatörden Kripto Para Vergilendirmelerine İtiraz!

ABD’li Senatörden Kripto Para Vergilendirmelerine İtiraz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Demokrat senatör Ron Wyden tarafından teknolojinin hala nasıl çalıştığını kavrayamadıkları üzerine gelen düşüncelerden dolayı ABD Senato görüşmelerinde kripto para vergilendirilmesi de itiraza uğradı.

Demokrat senatör Ron Wyden, büyük tartışmalar sonucunda yaşanan altyapı paketi kapsamında kripto para vergilerine sorgulayıcı eleştirilere bulundu ve itiraz edilmesi üzerine de beklenen trilyon dolarlık altyapı paketiyle ilgili tartışmalar sürerken, paketin kripto para vergilendirilmesi başlığına da itiraz geldi.

Kripto Para Vergilendirmelerinde Ciddi Sorun!

Kripto Para Vergilendirmelerinde Ciddi Sorun!
Kripto Para Vergilendirmelerinde Ciddi Sorun!

Kripto para vergilendirilmesi üzerine Twitter hesabı üzerinden eleştirilerine yer veren ve konuyla ilgili olan taslak metinleri üzerinde ağır eleştirilerde bulanan Wyden şu ifadeleri kullandı:

“Amerikalıların, kripto paralar vasıtasıyla vergi ödemek istememesi, çözülmesi gereken ciddi bir sorundur. İki partili bu altyapı paketinin içinde olan bu ‘Cumhuriyetçi teklif’, sorunu çözmekten hala çok uzaktır. Bu kurallar internete engel getirmenin yanı sıra teknolojinin nasıl çalıştığını hala anlamadan yazılmıştır.”

Amerikan medya üzerinden haberlerde taslak metinleri çok geniş alan kapsamında Washington’daki lobilerde metin değişiklikleri yapılmasında baskı yaptığı belirtiliyor.

Kripto Paradan 28 Milyar Dolar Gelmesi Hedefleniyor

Kripto para vergilendirilmesi durumları üzerine yollar, köprüler, barajlar, demiryolları ve internet altyapısı gibi geliştirmelerde trilyon dolarlık altyapılarda kripto para borsaları üzerinde kullanıcılar rapor edilmesinde talep ediliyor. 

ABD devleti ise bu kanun üzerinden, altyapı paketi için sadece kripto para vergilendirilmesi üzerinden toplanılacak vergiler sonrasında 28 milyar dolar elde etmeyi planlamaya başladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir