Bitcoin Ajandası

Abyss Projesi Nedir? ABYSS Coin Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Abyss Projesi Nedir? ABYSS Coin Ne İşe Yarar?

Abyss Projesi Nedir? ABYSS Coin Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para projeleri arasında süratle gelişme kaydeden Abyss projesi, oyun topluluğuna başta AAA başlıkları olmak üzere hemen her çeşit video oyununu temin eden bir dijital dağıtım platformu olarak ifade edilir. Platform tarafından sunulan oyunlar genellikle Free2Play MMO’lar olurken, aynı zamanda önemli bir öncelik olarak kabul edilen kriptogames de bu oyunlar arasında yer alır.

Son zamanlarda gerçekleştirdiği büyüme ve gelişmeyle oyun topluluğunun dikkatini çeken Abyss projesi, merak konusu haline dönüştü. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Abyss projesi ve ABYSS Coin hakkında merak edilen detaylardan bahsettik.

Abyss Projesi Nedir?

Abyss Projesi Nedir?
Abyss Projesi Nedir?

Abyss projesi, kullanıcılarının ya da başka bir deyişle oyuncularının oyun dahilindeki sosyal etkinliklerden ve diğer oyunculardan kazanç elde etmelerini sağlamak üzere geliştirilmiş bir platformdur. Sektöre damgasını vuran bir motivasyon ve birden fazla düzeye sahip yönlendirme sistemi sunan bu proje, topluluğa dahil olan kullanıcıları ve geliştiricileri için pazarlama giderlerini minimuma indirgemektedir.

Diğer yandan Abyss topluluk üyeleri, protokoldeki diğer oyunlar için gerçekleştirilen sevk ödemelerinden ek gelir elde etme şansına sahiptir. Bu doğrultuşa ABYSS Coin’leri, platformda etkileşim açısından önemli bir yere sahiptir.

Abyss Projesinin Özellikleri Nelerdir?

Projeyle alakalı merak edilen pek çok detay bulunurken, bunlardan biri de Abyss projesinin özellikleridir. Bu özelliklerden şu şekilde bahsedebiliriz:

 • Tek bir topluluk üyesinden sağlanan gelirin artırılması, bu projenin en önemli özelliklerindendir. Bir geliştirici tarafından sunulan bu özellik, bir topluluk üyesinin geliştiriciye platformdaki diğer oyunlarda yapılan tüm ödemelerden ve başarılardan gelir elde ettiği, güçlü ve çok yönlü bir düzenleme programıdır.
 • Abyss projesindeki her bir oyuncu, ayrıca kazanç sağlamaktadır. Benzer bir yönlendirme programı, oyuncuların yakınlarını ve ödemelerini getirdikleri takdirde elde ettikleri viral bir temelde oluşturulmuştur. Bununla beraber oyuncu, platformdaki çeşitli etkinlikler üzerinden de kazanç elde edebilmektedir.
 • Platform, bağlı kuruluşun pazarlama ilkesini kullanmaktadır. Kullanıcıları platforma kazandıran ilk topluluk üyesi ve geliştiriciler tarafından en üst seviyede gelir elde edilebilmektedir. Projenin sistemi, topluluk üyelerini video oyunu alanındaki diğer oyunlardan daha etkili bir şekilde teşvik etmeye ve elde tutmaya yöneliktir.
 • İlk kontrol açısından düşük bir giriş limiti bulunmaktadır. Buna göre tüm işlemler için fiat para ve platformun kendi yerel tokeniyle gerçekleştirebileceği parite seçenekleri bulunmaktadır.
 • Projede yerel token kullanımı son derece rahattır. Yerel tokenleri otomatik ya da manuel olarak hesaba aktarabilme imkânı da bulunmaktadır.
 • Pazarlamada para tasarrufu bulunmaktadır. Dahili bir reklam teklifi sistemi, trafiğin diğer geliştiricilerle takas edilmesini ve sadece ilgili topluluk üyelerini almasıyla iletmesini sağlamaktadır.
 • Abyss protokolü, masternodes hizmetini oyun haline getirmektedir. Buna göre projenin başarılı bir şekilde planlanan sendikasyon sistemi olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Projenin Kullanıcılarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Abyss protokolünün kullanıcılarına sağladığı avantajlardan da kısaca bahsedebiliriz:

 • Protokolde kullanıcı ve oyuncular tarafından gerçekleştirilen ödemeler, ABYSS Token ya da fiat para birimleri üzerinden kabul edilir. Üstelik kullanıcılar açısından geliştiriciler için ödeme payı en az yüzde 70 civarındadır.
 • Yönlendirme programları, geliştiriciler için belirlenen payı çoğunlukla yüzde 100’e çıkarmaktadır.
 • Projenin geliştirici ekibi, belgeleri doğrulamadan ya da raporlamadan önce dönemin sonuna kadar beklemeksizin yerel tokenlerle ödeme alabilmektedir. Özellikle de ilk ödemenin protokol tarafından alındığı para birimine bakılmadan fiat paralardaki payını tam anlamıyla alabilmektedir.
 • İlk aşamada içerik üreticileri de dahil olmak üzere hedeflenen kitleye erişim sağlayabilmek mümkündür.
 • Diğer yandan proje üzerinden diğer oyun ve oyuncu istatistiklerine erişim sağlayabilmek de mümkündür. Bununla beraber 7 gün 24 saat hizmet veren bir müşteri danışmanı sistemi bulunmaktadır. Protokol, destek hizmetlerinin projelerine entegrasyonun derinliğini tanımlamaktadır.
 • Projenin geliştirici ekibi, dahili bir reklam teklifi üzerinden protokoldeki herhangi bir oyun arasındaki trafiği çevirebilmek adına uygun ve anlaşılır bir mekanizma sunmaktadır. Ağırlıklı olarak platform dahilinde ve haricinde trafik alabilmek adına kolay bir mekanizma sunulmaktadır.

ABYSS Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

ABYSS Coin, Abyss projesinin kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Platform dahilinde pek çok farklı işlemi geliştirebilmek adına tasarlanan bu yerel token, aynı zamanda kullanıcılarına çeşitli yöntemlerle kazanç elde etme imkânı sunmasıyla bilinmektedir.

ABYSS Coin sahibi olan birçok topluluk üyesi, protokolde çeşitli avantajlar elde edebilmektedir. Bu kripto para birimine sahip olabilmek için listelenen borsaları tercih etmek gerekir.

ABYSS Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Coinmarketcap verilerine göre ABYSS Coin fiyatı yazım esnasında (31 Ekim 2022) 0,01591 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren en yüksek 0,1329 dolar seviyesine ulaşan ABYSS Coin’in en düşük seviyesiyse 0,003844 dolar seviyesidir.

Diğer yandan projedeki tokenlerin arz miktarından da bahsedebiliriz. Yine Coinmarketcap verilerine göre ABYSS Coin’in dolaşımdaki arzı 228.664.903 adet olarak biliniyor. Toplam ve maksimum arzıysa 508.628.132 ABYSS olarak kayıtlara geçmiş durumda.

ABYSS Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Abyss projesine yatırım yapmak ve ABYSS Coin sahibi olmak isteyen birçok kripto meraklısı, bu kripto para birimini neren ve nasıl alacağını da merak etmektedir. ABYSS Coin sahibi olmak isteyenlerin bu varlığı listeleyen kripto para borsalarını tercih etmesi gerekir. Bu borsalardan bazılarına şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • UniSwap
 • BitForex
 • Bittrex
 • Yobit
 • BitGlobal
 • Indodax

Yatırımcılar, söz konusu olan bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturarak ABYSS Coin sahibi olabilir. Bunun için oluşturulan hesabın kimlik doğrulamasının yapılması ve hesaba fiat para cinsinden uygun olan pariteden para yatırılması gerekir. Bu gibi aşamalardan sonra ABYSS Coin satın alım emri oluşturabilmek mümkündür. Üstelik tüm bu borsalardan yalnızca satın alımlar değil, aynı zamanda satış ve takas işlemlerini de gerçekleştirebilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir