Bitcoin Ajandası

ADA Fiyatı Yükselişe Geçti: 2 Günde Yüzde 30 Artış!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ADA Fiyatı Yükselişe Geçti: 2 Günde Yüzde 30 Artış!

ADA Fiyatı Yükselişe Geçti: 2 Günde Yüzde 30 Artış!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 26 bin doları aşmasıyla beraber altcoin’ler de bu durumdan güç bularak yönünü yukarı çevirdi. ADA fiyatı da yönünü yukarı çevirerek yatırımcısını memnun etti.

Büyük şirketlerin altcoin satışı gerçekleştirdiğini açıklamasının ardından çöküş yaşayan kripto para birimleri, sonunda toparlanmaya başladı. Birçok altcoin, test ettiği seviyeden nerdeyse yüzde 10’luk artış kaydetti. Ancak Cardano (ADA), son 2 gün içerisinde yüzde 27,27 oranında atış kaydederek topluluk üyelerini ve yatırımcısını mutlu etti. Normal şartlarda diğer altcoin’lere kıyasla daha stabil seyreden ADA Coin, ivmeli artışıyla dikkatleri üzerine toplamış durumda.

ADA Fiyatı Teknik Analizi

ADA Fiyatı Teknik Analizi
ADA Fiyatı Teknik Analizi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para borsalarına dava açması ve kurumsal şirketlerin bazı altcoin’lerde büyük ölçekli satış gerçekleştirmesi piyasayı ciddi oranda sarsmıştı. Bu durumla beraber ADA Coin 0,219 doları test ederken, Cardano gerek kripto para gerekse ekosistem bazlı çeşitli problemler yaşadı. Ancak piyasanın yönünü yukarı çevirmesinin ardından hızlı bir yükseliş gerçekleştiren ADA fiyatı, 2 gün içerisinde yüzde 27 artışla 0,279 dolara ulaştı.

Tekniz analiz doğrultusunda ADA Coin için izlenebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 0,301, 0,32, 0,348 ve 0,419 dolardır. Bu seviyelerde ADA için aktif satıcılar gözlemlenebilir. Destek seviyesi açısından 0,236 ve 0,219 doların kaydedilememesi, varlığın kısa-orta vadedeki fiyat hareketlerinde belirleyici olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir