Bitcoin Ajandası

Hoskinson’dan Dikkat Çeken Açıklama: ADA Yakımı İmkânsız!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hoskinson’dan Dikkat Çeken Açıklama: ADA Yakımı İmkânsız!

Hoskinson’dan Dikkat Çeken Açıklama: ADA Yakımı İmkânsız!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Charles Hoskinson Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, Cardano’nun diğer kripto projelerinden farklı olduğunu, ADA yakımının bu projede imkânsız olduğunu dile getirdi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Hoskinson, Cardano’nun belirli bir sayıda ADA Coin’e sahip olmadığını, dolayısıyla bu türden bir yakımın gerçekleştirilmesinin mümkün olmayacağını belirtti.

Hoskinson’a Göre ADA Yakımı Mümkün Değil!

Hoskinson’a Göre ADA Yakımı Mümkün Değil!
Hoskinson’a Göre ADA Yakımı Mümkün Değil!

Charles Hoskinson ADA Coin yakımının Cardano savunucularının varlıklarını ortadan kaldırmak anlamına geldiğini söyledi ve bu anlamda kendisine atfedilen eleştirilere yanıt verdi.

Açıklamalarında Hoskinson, bazı kripto para projelerinde kurucuların kontrol ettiği önceden belirlenmiş tokenlere sahip olabildiğini belirtti. Bu projeler, likiditenin düşüş gösterdiği zamanlarda büyük ölçüde coin yakımı gerçekleştirerek varlığın değerini manipüle etmeyi hedefleyebiliyor. Hoskinson Cardano’nun böyle bir hedefi olmadığını dile getirdi.

Diğer Projelerde Token Yakımı Gerçekleştiriliyor

Hoskinson tüm ADA Coin’lerin sahiplerine ve SPO’lara ait olduğunu düşünüyor. Topluluk üyelerinin bu varlıklardan ödül kazandığını da ekleyen ünlü isim, yakım işlemlerinin varlık sahiplerinin varlıklarını çalmak anlamı taşıdığına dikkat çekti.

Bilindiği üzere Cardano’nun tam tersi olarak Shiba Inu gibi projelerde token yakımı gerçekleştiriliyor. Üstelik bu projede bazı topluluk üyeleri de belirli zaman dilimlerinde SHBI yakımı gerçekleştirebiliyor.

Shibburn tarafından elde edilen verilere göre bu yakım işlemleri bazı zamanlarda haftalık milyar dolarlara ulaşabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir