Bitcoin Ajandası

Affirm’den Kripto Para Adımı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Affirm’den Kripto Para Adımı

Affirm’den Kripto Para Adımı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto para adımı atarak değişikliğe giden şimdi al sonra öde hizmet sağlayıcısı Affirm Holdings, müşterilerine kripto para ile alım satım yapmalarına izin vereceğini açıkladı. Bir banka kartı ile piyasaya giriş yapan ve müşterilerin tasarruf hesaplarını doğrudan kripto alım satımlarına olanak sağlamayı hedefliyor.

Kripto Para Adımı

Kripto Para Adımı
Kripto Para Adımı

“Şimdi al sonra öde” (BNPL) hizmeti sağlayıcısı “fintech” şirketi Affirm de PayPal ve Square gibi şirketlere katılım sağlayarak kripto para adımı atarak açılma olanağı için başlayacağını açıkladı. Son dönemlerde kullanım alanında dünya üzerinde büyüme hizmeti olan ve şimdi al sonra öde hizmeti ile de genelde kredi kartları almayı kazanamamış insanların tercih ettikleri noktalar oluyor.

Affirm şirketi resmi web siteleri üzerinden açıklamalarda müşterilere kripto para alım ve satımların hizmetinde plan yapıldığını açıkladı ve yakın zamanda da tamamlanarak 2021 mali yıl bilançosunu açıkladı. Affirm’ün, bir önceki yıla göre %71 artış göstererek 870.5 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtti.

Mastercard Üzerinden BNPL Yoluna Girdi Hisseler Düştü

Bir başka ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Mastercard ise dün kullanıcıları üzerinden faizsiz taksitleri ödeme konusunda esnekleştiren bir seçeneği ayarlamak üzere sunacak olan “BNPL” programını tanıtmasından sonra Affirm hisselerinde ekstra bir düşüş görülmeye başlandı. Dün yaşanan 119 dolar değerine düşen hisselerde en son 114 dolardan değer görülüyordu.

Melbourne merkezinde Afterpay şirketinden ödemeler üzerinden yapılması halinde de perakende müşteriler ürünleri faizsiz olarak dört taksitle ödeme seçeneğini sunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir