Bitcoin Ajandası

Afrika Gergedanları Koruma Vakfı NFT Yoluyla Fon Toplayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Afrika Gergedanları Koruma Vakfı NFT Yoluyla Fon Toplayacak!

Afrika Gergedanları Koruma Vakfı NFT Yoluyla Fon Toplayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Güney Afrika’nın önde gelen gergedan koruma kuruluşlarından biri olan Black Rock Rhino, NFT yoluyla fon toplamak için açık artırmasıyla nesli tükenmekte olan türler için hazırlıyor.

200’den daha fazla gergedana ev sahipliği yapan gergedan koruma vakfı harekete geçti ve blok zincir teknoloji firması Virtual Nation Builders ile birlikte, Güney Afrika’nın en büyük NFT pazarlarından biri olan Momint’te NFT’lerini açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor. NFT yoluyla fon toplayacak olan kuruluş, nesli tükenen hayvanların bu yolda ticaretin önünü açabileceğini de düşünüyor.

NFT Yoluyla Fon Toplanacak!

NFT Yoluyla Fon Toplanacak!
NFT Yoluyla Fon Toplanacak!

Black Rock Rhino tarafından yapılan açıklamaların üzerine 11 Kasım da yapılacak olan müzayededen elde edilen gelir, vakıfla ilgili günlük harcamaları ödemek için kullanılacak.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Net gelir, bölgenin güvenliğinin sağlanmasına, beslenmeye, aşılara, hayvanları koruma alanlarına ve diğer günlük işletme giderlerine harcanacak.”

Koruma kuruluşundan gerçekleşecek olan günlük harcamalar için yapılacak olan işlemlerin finanse edilmesinin yanı sıra, satıştan elde edilen gelirin, gergedan ölümlerinin sayısını azaltmak için devam eden çabalarında korumacılara yardımcı olması bekleniyor. Black Rock Rhino tarafından elde edilen rakama göre, milli parklarda bulunan gergedan nüfusu son on yılda 18.000’den 2.000’e kadar düşüş yaşadı.

Gergedan Boynuzu Ticareti Yasakken NFT’ler Devrede!

Gergedan popülasyonunda yaşanan bu keskin düşüş kaçak avcıların faaliyetlerine yöneltildi. Ancak bazı uzmanlar gergedanların birbirini öldürmesinin de ölümlerin bir diğer nedeni olarak gösterdi. Bu nedenle, bu tür ölümleri azaltmak için de gergedan uzmanları, çatışma ortaya çıktığında ölümleri azaltmak için boynuzların keskin ucunun çıkarılması gerektiğini düşündüklerini belirttiler.

Yaklaşık 25.000 dolar değerinde oluşan gergedan boynuzu ticareti yasak olduğu için Black Rock Rhino’daki korumacılar, dijital boynuz NFT’lerinin daha fazla getiri sağlayacağına inanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir