Bitcoin Ajandası

Agoras: Currency of Tau Nedir? Agoras Coin (AGRS) Ne için Kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Agoras: Currency of Tau Nedir? Agoras Coin (AGRS) Ne için Kullanılır?

Agoras: Currency of Tau Nedir? Agoras Coin (AGRS) Ne için Kullanılır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Agoras Coin, kullanıcılar açısından tam ve etkin bir şekilde tanımlanan eşler arası ağ olarak ifade edilir. Bununla beraber bu türden yetenekler üzerine tasarlanmış olan bir ekosisteme sahip olan bu proje, Agoras: Currency of Tau adıyla bilinmektedir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, Agoras: Currency of Tau projesi ve projenin yerel kripto para birimi olan Agoras Coin hakkında merak edilen detaylardan bahsettik.

Agoras: Currency of Tau Nedir?

Agoras: Currency of Tau projesi, başka bir deyişle AGRS Coin, yeni nesil akıllı bir sosyal paradigma tabanlı ağ ve müzakere protokolü olarak tanımlanır. Bu protokol, kişiler arasındaki iletişimde geniş kapsamlı müzakereler, karar alma ve yazılımsal konular gibi konularda problemlere çözüm üretebilme imkânı sunmaktadır.

Agoras Coin, sürümünü tespit edebilmek adına yenilikçi ve sosyal seçim çözümleri sunan bir platformdur. Bu platform sayesinde birçok topluluk üyesi tarafından tek ve etkin bir biçimde kontrol mekanizması bulunmayan bir blok zinciri ağı olarak da ifade edilebilir. Agoras: Currnecy of Tau kullanıcıları, sistemle alakalı taleplerini dile getirebilme şansına sahiptir. Bu sayede sistem, kullanıcıların görüşlerine göre kendi kendini güncelleyebilmektedir.

Nasıl Çalışır?

Agoras: Currency of Tau ve yerel tokeni AGRS Coin, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle beraber artık otomatik olarak daha sık kendi yazılımını güncelleyebilmektedir. Bundan sonraki versiyonun ne gibi özelliklere sahip olacağı ve hangi değişikliklerin yapılacağı konusu geliştirici ekip tarafından, kullanıcıların talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Agoras Coin’e göre büyük ölçüde çalışılabilirlik için yalnızca kullanıcılar tarafından karar verilmektedir.

Projenin yazılım ihtiyaçları ve nitelikleri kod ile tanımlanmaktadır. Böylelikle topluluk üyelerinin herhangi bir tanımlama yapmasına gerek görülmemektedir. Protokolün odak noktası, bu durumun pratikte birden fazla topluluk üyesiyle nasıl çalışacağı üzerinedir. Öneri olarak sunulan çözümlerin büyük çoğunluğu, ilginç bir teoriye sahip olmasıyla bilinir. Agoras Coin, akademik araştırmalarda ya da büyük kuruluşlarda bilgi birikimini yönetmek türünden pek çok farklı ortamda kullanılabilmektedir.

Agoras Coin (AGRS) Nedir? Ne için Kullanılır?

Agoras Coin (AGRS) Nedir? Ne için Kullanılır?
Agoras Coin (AGRS) Nedir? Ne için Kullanılır?

Agoras Coin, Agora: Currency of Tau projesinin yerel tokeni olarak tanımlanır. Pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilen bu yerel token, kullanıcılarının protokoldeki sorunları çözüme kavuşturması için kullanılabilmektedir.

Diğer yandan Agoras Coin, kullanıcıların, protokolün nasıl olması gerektiğine karar vermesini sağlayan ve bu karar doğrultusunda protokolün güncellenmesini sağlayan bir kripto para birimidir. Bazı kripto para meraklıları tarafından yatırım amacıyla da kullanılabilen AGRS Coin, pek çok farklı kripto para borsasında işlem görmesiyle bilinmektedir.

Agoras Coin Blockchain

Günümüzde, blok zinciri teknolojisiyle alakalı olarak yakın bir tarihte dünyanın neler yapabileceğine dair pek çok farklı yanlış bilgi verilmektedir. Fakat blok zinciri teknolojisi, daha çok merkezi olmayan (DeFi) zaman sorununa çözüm üretmek üzere tasarlanmıştır.

Pek çok farklı güvenlik biçimi ve veriler, herhangi bir blok zinciri olmadan ortak anahtar altyapısı aracılığıyla elde edilebilmektedir. Fakat güvence altına alma problemi, olayların zamanla çözüme kavuşturulamayacağını gözler önüne sermektedir. Bununla beraber varsayım olarak kabul edilemeyen bir ortamda olduğuna da işaret etmektedir.

AGRS Fiyatı Nedir?

Projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan biri de AGRS fiyatıdır. AGRS Coin geçmiş verilerinden bahsetmemiz gerekirse; piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren en yüksek seviyesi olan 3,98 dolara yaklaşık 5 yıl önce (2017) ulaşmıştır. Bununla beraber tarihinin en düşük seviyesi olan 0,05398 doları yaklaşık 6 yıl öncesinde (2016) görmüştür.

Diğer yandan güncel verilere göre yazım esnasında (6 Ekim 2022) AGRS Coin fiyatı 0,228 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap tarafından elde edilen veriler doğrultusunda AGRS Coin son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 8 değer kaybetmiş durumda.

Agoras Coin’in arzından da bahsetmemiz gerekirse; söz konusu varlığın maksimum ve toplam arz miktarı 42.000.000 adetle sınırlıdır. Dolaşımdaki arz miktarıysa 18.000.000 AGRS Coin olarak kayıtlara geçmiştir.

AGRS Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Agoras: Currency of Tau projesi ve yerel tokeni AGRS Coin hakkında merak edilen bir diğer konuysa söz konusu tokenin nereden ve nasıl alınacağıdır. AGRS Coin sahibi olabilmek için bu tokeni listeleyen kripto para borsaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. AGRS Coin listeleyen borsalardan birkaçını şu şekilde örneklendirebiliriz:

  • Probit Global
  • UniSwap (V2)
  • BitGlobal
  • Bittrex

Söz konusu olan bu borsalar, sektörün en güvenilir ve en önemli borsalarından bazılarıdır. Dolayısıyla AGRS Coin sahibi olabilmek için bu borsalardan herhangi birini güvenle tercih edebilmeniz mümkündür.

Agoras Coin satın alabilmek için yukarıda bahsettiğimiz kripto para borsalarından herhangi birinde hesap oluşturmanız gerekir. Hesap oluşturan kripto para yatırımcıları, oluşturdukları hesap için kimlik doğrulaması da gerçekleştirmek durumundadır. Bu gibi aşamalardan sonra AGRS Coin için doğru paritede hesabına para yatıran yatırımcılar, son adım olarak dilediği miktarda AGRS Coin satım alım emri oluşturabilmektedir. Böylelikle satın almış olduğunuz AGRS Coin’leri cüzdanınızda güvenle saklayabilirsiniz.

Diğer pek çok kripto para biriminde olduğu üzere Agoras Coin de zaman zaman fiyat dalgalanmaları yaşayan bir varlıktır. Dolayısıyla kripto meraklılarının yatırım için AGRS Coin tercih etmesi durumunda kripto para piyasalarının oynaklığını göz önünde bulundurması önemlidir. Proje kapsamında sahibine pek çok farklı avantaj sağlayan bu varlık, yatırım konusunda belirsizliğini korumaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir