Bitcoin Ajandası

Agrello Projesi Nedir? DLT Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Agrello Projesi Nedir? DLT Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Agrello Projesi Nedir? DLT Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Agrello projesi, dijital kimlik doğrulama konusunda iddialı bir proje olarak biliniyor. Gücünü dijital kimlik ve imzalardan alan bu proje, herhangi bir sınırı bulunmayan ağ kurabilmek adına çalışmalar yürütmektedir.

Estonya merkezli ve büyük ölçekli bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilen Agrello projesi, ürünleri doğrudan dijital kimlik doğrulamaya yönlendiren bir platformdur. DLT adında bir kripto para birimine sahip olan protokol elektronik imzalardan güvenli işlemlere kadar pek çok farklı alanda çözüm sunabiliyor. Ayrıca dijital kimlik konusunda yaşanan problemleri de bu şekilde çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

İlk defa karşılaşanlar açısından merak konusu olan bu proje, birçok yatırımcının araştırma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Agrello projesi ve yerel tokeniyle alakalı merak edilen konulara değindik.

Agrello Projesi Nedir?

Agrello Projesi Nedir?
Agrello Projesi Nedir?

Agrello Coin, merkezi Estonya’da bulunan yüksek ölçekli bir teknoloji şirketidir. Söz konusu şirket tarafından geliştirilen Agrello projesi ise, ürünleri doğrudan kimlik doğrulamaya odaklandırmasıyla bilinir. Projeye ait DLT Coin adında bir kripto para birimi bulunur. Elektronik imzalar, güvenli işlemler ve bunun gibi daha pek çok farklı konuya çözüm üreten bu proje, birçok yatırımcı açısından merak konusudur.

Projenin geliştirici ekibi gerek kripto para birimini gerekse dijital kimlik ve imza sektörünü büyütmek amacıyla pek çok farklı iş birlikleri yapmaya başladı. Yakın bir geçmişte Polymath ve Blockhive gibi isimlerle iş ortaklığı gerçekleştiren proje, böylelikle daha fazla DLT Coin’in göz önünde bulundurulmasını sağlamıştır. Agrello projesinin atmış olduğu her pozitif adım, DLT Coin açısından son derece faydalı olacaktır.

Agrello Projesinin Özellikleri Nelerdir?

Agrello projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin özellikleri ve kullanıcılarına sağlayacağı fayda ya da avantajlardır. Agrello projesinin özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse, bunları 3 farklı başlık altında inceleyebiliriz.

Teknolojisi

Agrello platformunun ürünleri, gerçek kişi olduğunu doğrulayabilmek adına bazı eşleştirmelerden faydalanıyor. Bu eşleştirmelerin en önemlisiyse, gerçek zamanlı topluluk üyesi doğrulaması ve kimlik belgesi eşleştirmesi olarak biliniyor. Bu işleme dayalı olarak başka bir benzeri olmayan dijital kimlik sertifikası oluşturulur. Bu türden yenilikçi bir hamle, rakiplerine kıyasla projeye elektronik imza ve dijital kimlik özgünlüğü ile güvenliğinde teknolojik açıdan etkinlik kazandırıyor.

Agrello projesi geliştirilmiş elektronik imzaların formatlarıyla alakalı olarak AB düzenlemelerini tam manasıyla destekliyor. Bununla beraber platform, AB’nin standart olarak kabul ettiği ASICe, başka bir deyişle tek elektronik imza kapsayıcı sistemini destekleyen sayısı isimlerden biri olarak biliniyor.

Agrello protokolü, en yeni güvenlik ve yasal uygunluğa kök salmış olsa da kullanımı son derece basit mobil uygulama ve web sitesi aracılığıyla kullanıcı dostu olmaya odaklanır. Bununla beraber güvenlik teknolojisini de üst seviyede tutan protokol, bu teknolojiyi toplu pazar kullanımı açısından erişilebilir hale getirmeyi amaçlar.

İşlem Süresi

Agrello projesinin yerel tokeni, bir çeşit ERC-20 tokeni olan DLT Coin’dir. Ücretleri Bitcoin üzerinden belirlenen işlemler için bir tür KYC sürecine ihtiyaç duyulurken, küçük çaplı işlemler mazur görülmüştür.

Protokol üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak yatırımcıların hesabını kaydetmesi ve cüzdanını uyumlu hale getirmesi gerekir. DLT Coin satın alabilmek için yeterli miktarda ETH ve BTC’yi hesaba aktarmak gerekir. Satın alma süreci tamamlandığında DLT Coin’leri herhangi bir ETH cüzdanında saklayabilmek ya da direkt olarak çekebilmek mümkündür.

Temel Özellikleri

Kullanıcılar, Agrello protokolündeki tüm hizmetlere doğrudan Delta Coin vasıtasıyla ulaşabilme şansına sahiptir. Bu kripto para birimi, kullanıcılarına pek çok farklı açıdan önemli avantajlar sağlamaktadır. Genel olarak projenin temel özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse;

 • Paylaşım Ekonomisi: Agrello projesi, günlük sözleşmeye yönelik etkinlikleri kontrol altında tutabilme konusunda yardımcı olur. Evrak işleriyle alakalı herhangi bir problemi yoktur.
 • KOBİ’ler: Platform, herhangi bir freelancer gibi kısa ya da uzun vadeli iş ilişkilerine yasal çalışma açısından masrafa girmeden resmiyet kazandırmayı kolay hale getirir.
 • Otomatik: Protokolün sahip olduğu yapay zekâ destekli asistanlar, kullanıcılar adına çeşitli anlaşmalar yapmaya ya da görevleri tamamlamaya yardımcı olur.
 • Yasal Bağlayıcılık: Protokoldeki sözleşmeler, yasal evrak problemleri ve bununla alakalı maliyetler olmaksızın tümüyle yasaldır. Bunun nedeniyse Agrello ağının tüm bu süreci hukuk uzmanlarıyla tamamlar.

Agrello Projesinin Geleceği Var mı?

Agrello projesinin misyonu, Blockchain teknolojisi sayesinde hukuk sektörünü üst seviyelere çıkarmak ve yasal açıdan bağlayıcı akıllı sözleşmeleri reele dönüştürmektir. Blockchain ağlarında söz konusu bu sözleşmelerin sıklıkla kullanılmasına rağmen, bu sözleşmeler kullanıcılar arasında pek de söz konusu değildir. Bunun nedeniyse akıllı sözleşmeleri hukuki açıdan bağlayıcı olmamasıdır.

Agrello projesinin geleceğinde bazı engebelerin olduğundan bahsedebilmemiz mümkün. Avukatlar, pazar kullanımını daha geniş bir hale getirebilmek amacıyla ekosistemin işleyicini kabul etmek ve tanımak durumundadır. Bununla beraber kullanıcı deneyimi, protokolün uygun bir yasal sözleşme sistemiyle faaliyet gösterdiğini doğrulamalıdır.

DLT Coin Nedir?

Delta Coin olarak da bilinen DLT Coin, yukarıda da bahsettiğimiz üzere projenin yerel tokeni olarak tanımlanır. Ethereum ağı üzerinde geliştirilen ve ERC-20 tokeni niteliği taşıyan DLT Coin’in kullanımında KYC ihtiyacı bulunmaz. Buna rağmen geliştirici ekip tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada 2 Bitcoin değerinde fazla DLT transferleri için KYC’ye ihtiyaç duyulduğu ifade edilmiştir. Ayrıca bu gibi işlemlerde BTC ve ETH aktarımı da gereklidir.

DLT Coin’i Diğerlerinden Farklı Kılan Nedir?

DLT Coin’i diğerlerinden ayıran özelliklerini şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Topluluk üyelerine Al özelliklerini, çalışma veri analizlerini ve pazar verilerini sunması,
 • Şablon geliştiricilerini ve gözlemcilerini teşvik ederek ödüllendirmesi,
 • Akıllı sözleşme şablonlarını yükleyerek kilidini açması,
 • Farklı para birimlerini ve işlem yöntemlerini Agrello cüzdanıyla entegre etmesi,
 • Güvenli belge imza özelliğini aktif hale getirmesi bu özelliklerden bazılarıdır.

DLT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

DLT Coin satın alarak projeye yatırım yapmak isteyenler, Delta Coin’i nereden ve nasıl satın alacağını merak etmektedir. DLT Coin’i listeyen kripto para borsalarına örnek gösterebiliriz:

 • YoBit
 • Mercatox

DLT Coin satın almak isteyen yatırımcıların öncelikle bu iki borsadan herhangi birinde hesap oluşturması ve kimlik doğrulaması gerekir. Bu gibi işlemlerin ardından hesabına uygun pariteden para yatıran kripto para yatırımcıları kolaylıkla DLT Coin satın alım emri oluşturabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir