Bitcoin Ajandası

AK Partili Numan Kurtulmuş’tan Bitcoin Açıklamaları Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AK Partili Numan Kurtulmuş’tan Bitcoin Açıklaması Geldi!

AK Partili Numan Kurtulmuş’tan Bitcoin Açıklaması Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir program içerisinde Bitcoin açıklaması geldi. Kripto paralar hakkında konuşan Kurtulmuş, Bitcoin’in henüz alternatif bir para birimi olarak adlandırılması için erken daha çok erken olduğunu belirtti.

Sözcü Gazetesinde yer alan habere göre AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, İstanbul Sultanbeyli içerisinde gençlerle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında yer alan gençlerden biri de Kurtulmuş’a Bitcoin açıklaması alanında belli başlı sorular yöneltti.

Bitcoin Açıklaması Geldi!

Bitcoin Açıklaması Geldi!
Bitcoin Açıklaması Geldi!

Numan Kurtulmuş ise şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin yeni bir para birimi denemesidir. Tamamen sanaldır fakat şu anda bir karşılığı var. Dünyada yeni bir küresel finansal mimari arayışının bir sonucudur. Biz 30 yıldır bunları söylüyoruz. Dünyada yeni bir küresel finansal mimariye ihtiyaç var.”

Bitcoin Çok Hızlı Gelişiyor

Kurtulmuş Bitcoin için daha hızlı bir biçimde geliştiğini ifade etti. Ayrıca sanal paraların alternatif bir para birimi olup olmayacağıyla ilgili de bazı fikirlerini belirtti. Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası Bitcoin çok hızlı gelişiyor. Bununla birlikte spekülatif bir alan haline de dönüyor. Yasal çalışmalar yapılıyor herhalde önümüzdeki dönemde parlamentoya da gelecektir. Henüz ‘Bitcoin alternatif bir para birimidir’ demek için çok çok erken olduğunu düşünüyorum. Dikkatli olmak lazım, insanların yeni bir denemede kötü tecrübeler edinmemeleri için tedbirlerin alınması gerekiyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir