Bitcoin Ajandası

Alibaba NFT Çözümlerine Start Veriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Alibaba NFT Çözümlerine Start Veriyor!

Alibaba NFT Çözümlerine Start Veriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Dünyanın en ünlü e-ticaret devlerinden biri olan Alibaba Group’un bulut departmanı yeni bir açıklamada bulundu. Alibaba Cloud yapmış olduğu bu açıklamasıyla NFT çözümleri için start vereceğini duyurdu.

NFT Çözümleri Başlatılıyor

NFT Çözümleri Başlatılıyor
NFT Çözümleri Başlatılıyor

E-ticaret devinin bulut saklama alanındaki çözüm kalemi olan Alibaba Cloud, kripto para sektörünün en popüler varlıklarından olan benzersiz tokenler için çözüm sunmak adına çalışmalar yürütüyor. Bu anlamda şirketin sunacağı pek çok farklı yeni özellik bulunurken, web hosting, içerik teslimi ve dijital pazarlama gibi özellikler bulunuyor.

Şirket sözcüsünün açıklamalarına göre metaverse ve NFT’lere yönelik sunulacak olan hizmetler artık Alibaba Cloud’un küresel olarak faaliyet gösteren resmi internet sitesinde yer alacak. Hatırlanacağı üzere şirket yakın geçmişte pek çok farklı metaverse ürününü piyasaya sunmuştu.

Alibaba Cloud yürüttüğü bu gibi çalışmalarıyla daha çok Amazon Web Services’in ağırlıklı olduğu uluslararası bir pazara açılabilecek bir yol hazırlamaya çalışıyor. Diğer yandan şirket, Çin’de bulunan bulut servisinin yüzde 37’sini de elinde bulunduruyor.

NFT’ler Çin’de Dijital Koleksiyon Olarak Biliniyor

Kripto para madenciliğinin ticari bir suç olarak nitelendirildiği Çin’de NFT’ler gri alanda yer alıyor. Şirket ortaklarından olan Tencent Holdings ve Ant Group bu nedenle NFT’leri dijital koleksiyon ürünleri olarak adlandırıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir