Bitcoin Ajandası

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Devam Ediyor!

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Zincir üstü veri analizlerindeki sağlayıcısı Santiment, kripto varlıkların alım satım platformlarındaki Bitcoin arzına yönelik ilişkilerde verileri açıkladı. Verilere göre platformlar üzerinde Bitcoin arzında Mayıs ayından bu zamana kadar görülmemiş seviyeler tespit edildi.

Santiment bu veriler üzerinden yorumunu “satış riskinin azaldığına dair iyi bir işaret” olarak ele aldı. Alım satım platformlarında çıkan kripto varlıklar da piyasa yorumcularından yatırımcılar üzerine varlıkları satmakla ilgisi olmadığından platform taşına çıkardığı ve bu nedenle de yükselişe geçtiği kabule dildi.

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin
Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin

Santiment bunun yanı sıra platform üzerinden de stablecoin miktarında değerlendirmelerde bulundu. Veriler üzerinden elde edilenlere göre Tether (USDT) miktarı Haziran ayından bu yana yüksek olmadığını da ortaya koydu. Bu ise satın alımlarda baskıyı artırabileceği anlamına gelmektedir. Şu anda ise alım satım platformları üzerinden USDT arzının %17.6 bulunuyor.

Diğer bir taraftan ise Glassnode, geçtiğimi hafta Pazartesi yayımladığı zincir üstü veriler aracılığıyla hodl anlatısını daha da güçlendirdi. Glassnode verilerine göre, zincir üstü aktivitede bir azalma var.

Net Varlıkların Büyümesini Gözlemlendi

Bununla beraber artık alım satım platformları üzerinden işlemleri toplu bir şekilde işlemesi ve Lightning Network’ün artan kullanımlarında da belli nedenlerden dolayı verilerin yanıltıcı olma ihtimali bulunuyor.

Sonuç olarak Glassnode, net varlıklar üzerinde görülen büyümeyi de gözlemledi ve günümüzün piyasa katılımcıları açısından baktığında çoğunluğunun uzun vadeli yatırımcılar ve akümülatörler olduğunu sonucuna vardı. Büyük ölçekli birikimler ise hem erken dönem boğa piyasaları üzerinden hem de ayı piyasasındaki görülen sonraki aşamalarında meydana gelir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir