Bitcoin Ajandası

Alipay ve Tencent NFT’leri Dijital Koleksiyon Olarak Adlandırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Alipay ve Tencent NFT’leri Dijital Koleksiyon Olarak Adlandırdı!

Alipay ve Tencent NFT’leri Dijital Koleksiyon Olarak Adlandırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Çin devlet medyası üzerinden NFT’leri açık olarak eleştirmesinin tam içerisindeyken NFT’leri “dijital koleksiyon ürünleri” olarak adlandırdılar.

Alibaba’nın fintech ortağı olan Ant Group tarafından işletme altına alınarak yürütülen mobil ödeme uygulaması olan Alipay, platformun içerisindeki NFT koleksiyonlarının adını Tencent ile beraber dijital koleksiyonlar olarak değiştirdi.

NFT’ler Dijital Koleksiyon

NFT’ler Dijital Koleksiyon
NFT’ler Dijital Koleksiyon

Alipay, AntChain’i üzerine inşa edilen NFT sanat eserlerinde aktif olarak kullanmak için adım atarken Haziran ve Ağustos ayları içerisinde ara yüzü için NFT duvar kağıtların satışını uyguladı. Geçen ay 2022 Asya Oyunlarının meşalesinde de NFT’ler oluşturdu.

Temmuz ayı içerisinde, Alibaba’nın çevrimiçi pazarında Taobao, yıllık Taobao Maker Festivali’nde Blockchain tabanlı geliştirmeler üzerine açılan platformu olan Near Protocol ile ortaklaşa NFT’ler sattı.

AntChain, yeniden markalaşma hareketini çevreleyen endişeleri gidermek için Pazartesi günü yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

“AntChain, koleksiyon öğelerinin içeriğini dikkatli bir şekilde seçmek için katı standartlar belirliyor, dolandırıcılık riskini en aza indirmek ve alıcılar için gerçek adla kimlik doğrulaması gerektiriyor. Yalnızca dijital koleksiyonların kimliği doğrulanmış Alipay kullanıcıları arasında, ücretsiz olarak hediye edilmesine izin veriyor. Bu arada AntChain ve NFT ürünleri etrafındaki fiyat spekülasyonlarına kesinlikle karşıyız.”

Tam Uyumlu Bir Platform!

Tencent’in bir sözcüsü Forkast.News’e şunları aktardı;

“Huanhe, dijital ürünlerin kullanıcılar arasında transferini yasaklayan, tüm kullanıcıların gerçek adlarını kullanmasını gerektiren ve sağlam dahili risk kontrollerine sahip olan tam uyumlu bir platformdur. Kripto para birimleri ile ilgili olanlar da olmak üzere herhangi bir yasa dışı faaliyete müsamaha göstermez.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir