Bitcoin Ajandası

All Sports Projesi Nedir? SOC Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. All Sports Projesi Nedir? SOC Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

All Sports Projesi Nedir? SOC Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

All Sports projesi, kripto varlıklarla spor endüstrisini bir araya getiren bir blok zinciri projesi olarak ifade edilmektedir. Spor tutkunlarına pek çok anlamda avantaj sağlayan bu proje, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir.

Projenin temelde smart chain teknolojisine dayandırılmaktadır. Bununla beraber merkezi olmayan spor ekosistemi açısından açık platform hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır. Üstelik spor endüstrisinin iş durumlarını ve uygulamalarını blok zincirine taşımaktadır.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, bugün birçok spor tutkunu açısından soru işareti olan All Sports projesi hakkındaki tüm detayları ve projenin yerel tokeni SOC Coin hakkındaki merak edilenlerden bahsettik.

All Sports Projesi Nedir?

All Sports projesi, spor endüstrisi ve kripto varlıkları bir araya blok zinciri teknolojisiyle bir araya getirmek üzerine tasarlanmış olan bir projedir. Ethereum ağına kurulu olan bu proje, proje geliştiricileri ve topluluk üyeleri için hizmet vermektedir. Projenin temeliyse smart chain teknolojisine, başka bir deyişle akıllı sözleşmelere dayanmaktadır. Bu doğrultuda All Sports projesi, spor endüstrisine yönelik akıllı sözleşmeler ve yazılım geliştirme kitlerine sahip olmasıyla bilinmektedir. Bunların dışında protokol, ödemeler konusunda da bir arayüz protokol kitini bünyesinde barındırmaktadır.

All Sports projesi, merkezi olmayan bir spor ekosistemi açısından açık platform hizmetleri sunmayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Dolayısıyla bu amaç doğrultusunda blok zinciri teknolojisini ve tokenizasyonu kullanmaktadır. Protokol, bütün iş katılımcılarının iş hedefine ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu yönde şeffaf uygulama geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Merkezi olmayan uygulamanın geliştirilmesi için smart chain ve tokenlerden faydalanan bu protokol, bu açıdan Ethereum’a benzetilmektedir. Fakat Ethereum’dan farklı olarak yalnızca spor endüstrisine odaklanmaktadır.

All Sport Projesi Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

All Sport Projesi Kullanıcılarına Ne Vadediyor?
All Sport Projesi Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

All Sports projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin kullanıcılarına ne sunduğudur. Projenin geliştirici ekibi, protokol dahilinde birtakım uygulama geliştirme setine ve akıllı sözleşmelere erişim sağlayabilmektedir. Bununla beraber protokolde çevrimiçi topluluk, spor içerikleri, tanıtım platformu ve IP varlık alım-satımı, spor uygulamaları, spor tahmin platformu, oyun platformlarını oluşturabilmektedir.

Tüm bunların dışında All Sports protokolü, bahsi geçen tüm bu uygulamaların reklam ve pazarlamasını yaparak daha geniş topluluklara ulaşabilmesini sağlamaktadır. Protokolün ağı blok zinciri tabanlıdır. Bu sebeple her şey şeffaf ve merkezi olmayan bir ortamda kaydedilmektedir.

SOC Coin Nedir?

SOC Coin, All Sports projesinin kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Protokolün yerel tokeni olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu SOC Token, aynı zamanda kripto para borsalarında ticaretini gerçekleştirebilmenin mümkün olduğu bir varlık olarak da bilinmektedir. Üstelik bu kripto para birimi topluluk üyelerine pek çok farklı avantaj sağlayabilmektedir.

SOC Coin Ne için Kullanılır?

Ethereum ağında ERC-20 tokeni niteliğinde tasarlanan bu kripto para birimi, All Sports protokolü dahilinde pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Buna durumda topluluk üyeleri, SOC Coin vasıtasıyla protokolde pek çok farklı işlemi gerçekleştirebilme şansına sahiptir. Projenin kripto para birimi, topluluk temelli teşviklere, spor içeriklerine ve çeşitli senaryolara sahip harcamalara uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca akıllı sözleşme çalıştırmanın dışında uygulamalar açısından bir takas aracı olarak da kullanılabilmektedir.  

SOC Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Projeyle ve yerel tokeniyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de SOC Coin fiyatı ve toplam arzıdır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (14 Kasım 2022) All Sports Coin fiyatı (SOC Coin) 0,001408 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Diğer yandan SOC Token’in geçmiş fiyat verilerini incelediğimizde, yine Coinmarketcap verilerine göre en yüksek seviyesi, 2018 Mayıs döneminde ulaştığı 0,3037 dolardır. Tarihinin en düşük seviyesiyse 10 Kasım 2022’de gördüğü 0,001215 dolar seviyesidir.

SOC Coin’in toplam arzı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Coinmarketcap’ta yer alan verilere göre proje kapsamında toplam arz miktarı 1.500.000.000 SOC olurken, dolaşımdaki arz miktarı da aynıdır. Fakat maksimum arzıyla alakalı herhangi bir veri bulunmamaktadır.

SOC Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Projeye yatırım yapmak ve SOC Coin satın almak isteyen kripto para ya da spor meraklılarının ilk olarak bu kripto para birimi listeleyen borsalara erişim sağlaması gerekmektedir. Bu borsaları şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Huobi Global
 • OKX
 • Tapbit
 • ZT
 • Hotbit
 • Pionex
 • BKEZ
 • Bitget
 • AAX
 • HitBTC

Söz konusu olan bu kripto para borsaları, sektörde güvenilir borsalar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla yatırımcıları bu borsalardan herhangi birinde güvenlikle hesap oluşturabilmesi mümkündür.

SOC Token satın alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Adım: İlk olarak bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturulması gerekir.
 2. Adım: Hesap oluşturma aşamasından sonra kimlik doğrulaması gerçekleştirilerek hesap aktif hale getirilmelidir.
 3. Adım: SOC Token satın alabilmek için uygun olan işlem çiftinden hesaba para yatırılması gerekir.
 4. Adım: Doğru işlem çiftinden yatırılan paranın ardından SOC Coin satın alım emri oluşturulmalıdır.  
 5. Adım: Tüm bu adımların ardından birkaç dakika içerisinde emir gerçekleştirilmekte ve SOC Coin cüzdana aktarılmaktadır.

Kripto para son derece hareketli ve dalgalı bir piyasa olduğundan yatırımların her zaman için güvenli olduğunu söyleyebilmek ne yazık ki mümkün değildir. Dolayısıyla diğer birçok kripto para projesinde olduğu üzere All Sports Coin projesinde de yatırım yaparken belli bir strateji oluşturulması ve dikkatli olunması son derece önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir